• Anasayfa
  • Sektörel
  • Anonymous, NASA'yı Hacklediğini ve Hava Değişim Programlarını Ele Geçirdiğini İddia Etti!!

Anonymous, NASA'yı Hacklediğini ve Hava Değişim Programlarını Ele Geçirdiğini İddia Etti!!

1
1
0
0
0
Anonymous, NASA'yı Hacklediğini ve Hava Değişim Programlarını Ele Geçirdiğini İddia Etti!!
Dünyanın en büyük hack gruplarından birisi olan Anonymous, son paylaşılan bilgilere göre NASA'yı hackledi ve sistemden bazı bilgiler çalmayı başardı. Bu bilgilerin arasında hava değişimini sağlamak için kullanılan drone programları da var.
Son zamanlarda artan hack olaylarının en tanındık isimlerinden birisi olan Anonymous, iddia ettiğine göre kariyerinin en büyük hack saldırılarından birisine imza attı. Tehditkar videoları ve V for Vendetta filminde kullanılmış olan maskeleriyle tanıdığımız hack grubu, National Aeronautics and Space Administration'ı (NASA) hacklediğini ve kurumun devlet için geliştirdiği bazı programları ortaya çıkarttığını iddia etti. Anonymous'un NASA'yı hacklediğini belirtmesinden sonra araştırmacı gazeteci olan Mikael Thalen, kendi Twitter hesabından bu hack olayının gerçekleştiğine dair bazı bilgiler paylaştı. Mikael'in söylediğine göre Anonymous tam 276 GB veri çalmayı başardı.
 


Bu veriler içerisinde NASA'nın bir araştırma drone'unun bilgileri, "Alternative-Fuel Effects on Contrails and Cruise EmiSSions" şeklinde isimlendirilen bir hava değişim projesinin bilgileri ve birçok NASA çalışanının ismi-telefon bilgileri de bulunuyor. NASA tarafından hiçbir şekilde kabul edilmeyen ve 30 Ocak günü gerçekleştirildiği iddia edilmesine rağmen NASA'nın basın sözcüleri tarafından da reddedilen hack olayının doğru olduğu, Anonymous'un yayınladığı telefon ve kimlik bilgilerinin NASA çalışanlarıyla uyuşmasıyla birlikte anlaşıldı.

Söylenene göre NASA'nın bir drone'unun kontrolünü ele geçirmeyi başaran Anonymous, bu yaptığı operasyonun kanıtlanabilmesini sağlamak adına drone'u okyanusun ortasına düşmek için zorladı ancak NASA bu durumu son anda kontrol altına alabildi. Bu drone hakkında yeni bir açıklama yapılmış değil fakat söylenene göre NASA'nın en büyük kaybı, Anonymous'un ele geçirmesinin ardından yayınladığı "Alternative-Fuel Effects on Contrails and Cruise EmiSSions" projesi.
 

Bu proje, Anonymous'un iddia ettiğine göre bir hava değişim programı projesi. "Chemtrails" olarak da adlandırılan bu proje, gökyüzünde ilerleyen bir hava aracının, arkasında belirli kimyasallar bırakmasını kapsıyor. Arka kısımda bırakılan bu kimyasallar sayesinde havanın yapısı değiştiriliyor ve hava aracı hiçbir şekilde iz bırakmamış oluyor. Bu kimyasalları hava değişimini sağlamak için kullanan NASA, Anonymous'un söylediğine göre kontrolü ele geçirilen drone'da da aynı teknolojiyi test ediyordu.
2,414 NASA çalışanının bilgisini, 2,143 uçuş bilgisini ve 631 hava aracı radar videosunu yayınlayan Anonymous, eline geçirdiği tüm verileri hack olayının yaşanmasının bir gün ardından paylaştı. Bu hack saldırısıyla ele geçirilen uçuş bilgilerinin de NASA uçuş kayıtlarıyla uyuştuğu söyleniyor. İlerleyen günlerde NASA'nın konu ile ilgili açıklamalar yapması bekleniyor.

Kaynak: AnoNews 
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0