• Anasayfa
  • Sektörel
  • Anonymous'tan Şok İddia: Silikon Vadisinde IŞİD'e Yardım Eden Bir Firma Var!

Anonymous'tan Şok İddia: Silikon Vadisinde IŞİD'e Yardım Eden Bir Firma Var!

0
0
0
0
0
Terör örgütü ışid'e siber savaş açan Anonymous'un ortaya attığı son iddia, teknoloji sektörünü karıştırabilir.
Fransa'nın başkenti Paris'e düzenlenen terör saldırılarının ardından bir numaralı şüpheli konumunda olan ışid, bu şüpheleri boşa çıkarmamış ve saldırıları üstlenmişti.

Bu durumun ardından ise dünyanın en ünlü ve aktif hacker grubu Anonymous, ışid'e siber savaş açtığını ilan etmişti. Hatta bu açıklamadan sonra geçen süreç içinde başta Twitter olmak üzere pek çok ışid sempatizanı kullanıcının hesabı hacklenmiş, yine ışid yanlısı internet siteleri de benzer şekilde kullanım dışı bırakılmıştı.Ancak Anonymous cephesinden gelen son açıklama, ortalığı ciddi şekilde karıştırabilecek bir nitelikte. Zira Anonymous'un dediğine göre, teknolojinin kalbinin attığı Kaliforniya'da bulunan Silikon Vadisi, içinde terör örgütüne yardım eden bir firmayı barındırıyor.

Işid'e karşı başlatılan siber savaşta özellikle belirli internet sitelerini hedef alan Anonymous, CloudFlare adlı silikon vadisi firmasının hacker'ların internet sitelerini çökertememesi için bazı sitelere gerekli güvenliği sağlayarak ışid'e yardım ettiğini ifade etti. Üstelik Anonymous'un yaptığı açıklamaya göre bu koruma oldukça büyük çaplı.Pek çok internet sitesine yönelik saldırılar düzenlediklerini açıklayan Anonymous, CloudFlare tarafından korunan 40 internet sitesinin doğrudan terörizmle bağlantılı olduğunu ve bu sitelerde terör propagandası yapıldığını iddia etmekte. Konuyla ilgili CloudFlare cephesinden yanıt da gelmiş durumda.

Şirketin kurucu ortağı ve CEO'su olan Matt Prince'e göre Anonymous, masa başından (oturduğu yerden) hedef göstererek yanlış bir yol izliyor ve bu sebeple hacker grubunun yaptığı açıklamalar ciddiye alınmamalı. Bakalım önümüzdeki süreçte Anonymous cephesinden gelen bilgiler ne yönde olacak?

Kaynak: Dailymail
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0