Apple, Türkiye’deki App Store’a Zam Yapmaya Hazırlanıyor

0
0
0
0
0
Apple, Türkiye’deki App Store’a Zam Yapmaya Hazırlanıyor
Apple’dan geliştiricilere gönderilen e-mail sonrası Türkiye’yle birlikte Meksika, Güney Afrika, Rusya, Endonezya, Hindista ve Güney Kore App Store’lardaki uygulamalara zam yapmaya hazırlanıyor.
Son zamanlarda başımızı zamlardan kaldıramaz olduk. En son gümrük vergisine minimum %15 zam gelmesinden sonra akıllı telefonların ne kadar zamla satışa sunulacağından bahsetmiştik. Apple da ‘Türkler zamlara alışkın galiba, bir zam da biz yapalım’ demiş olacak ki Türkiye App Store’undaki uygulamaların fiyatlarını yükseltecek.

Apple’ın yeni uygulaması olan Apple Music için uygulanıp uygulanmayacağı henüz belli olmayan uygulama zamları, önümüzdeki 1 gün içerisinde uygulanacak. (muhtemelen Perşembe sabahı) Yine şirket tarafından yapılan açıklamada, A tipi ve B tipi olmak üzere iki düşük değerlerde fiyat artırımlarında bulunulacağı belirtilmiş.

Apple daha önce geliştiricilere AB’de yer alan ülkeler için standart vergi oranı yerine ülkelere göre vergi ekleneceğini belirtmiş ve bu yıl Nisan ayında Türkiye’deki App Store için zam uygulamıştı.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0