Apple, 2014'ün Ürün Yerleştirme Şampiyonu Oldu

0
0
0
0
0
Geçtiğimiz yıl RTÜK yasasında yapılan değişiklik ile birlikte hayatımıza giren ürün yerleştirme başta Amerika olmak üzere birçok ülkede uzun yıllardır başarılı bir şekilde uygulanıyor. Hollywood filmlerinde kullanılan arabalar, bilgisayarlar, cep telefonları hatta aktörlerin içtikleri içki bile bu yöntem ile sadeleştirilmiş reklam kıvamında izleyicilerin beğenisine sunuluyor. 
Geçtiğimiz yıl RTÜK yasasında yapılan değişiklik ile birlikte hayatımıza giren ürün yerleştirme başta Amerika olmak üzere birçok ülkede uzun yıllardır başarılı bir şekilde uygulanıyor. Hollywood filmlerinde kullanılan arabalar, bilgisayarlar, cep telefonları hatta aktörlerin içtikleri içki bile bu yöntem ile sadeleştirilmiş reklam kıvamında izleyicilerin beğenisine sunuluyor. 

Birçok alanda olduğu gibi bu alanda da Apple, ürün yerleştirmede birinciliği kimseye kaptırmadı. Neyi nereye yerleştireceğini gayet iyi bilen şirket, 2014 yılı süresince sinema filmlerinde boy göstererek Brandcameo Ürün Yerleştirme Ödülü’nü müzesine götürmeye hak kazandı. 2010-2011 yıllarında bu ödülün sahibi olan Apple dışında Mercedes-Benz ve Budweiser’ın da bu kulvarda birincilikleri bulunuyor.Bu reklamlara kuruş para ödemeyen şirketin ürün yerleştirme sayesinde elde ettiği geliri herkes rahatlıkla tahmin edebilir. Apple, Mac veya iPhone’ların filmlerde birkaç saniye görünmesi kesmemiş olacak ki Captain America: Winter Soldier filminde komple Apple mağazasını göstererek bu açığı kapatmak istemiş. Aşağıdaki videoda söz konusu sahneyi izleyebilirsiniz. 
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0