• Anasayfa
  • Sektörel
  • Apple’a Yaptığı Patent İhlali Nedeniyle Rekor Ceza Geliyor!

Apple’a Yaptığı Patent İhlali Nedeniyle Rekor Ceza Geliyor!

0
0
0
0
0
ABD mahkemesi, Apple’ın A7, A8 ve A8X işlemcilerini kullandığı cihazlarında Wisconsin Madison Üniversitesi’ne ait patentleri kullanması gerekçesiyle şirketi suçlu buldu.
Apple’ın başı yine bir patent olayı yüzünden dertte. Ara ara sizlere şirketin almış olduğu bazı patentlerden bahsediyoruz. Apple’ın neden sürekli olarak patent başvurusu yaptığını sanıyorum bu haberle daha iyi anlamışsınızdır. Şirket, 1998 yılında Wisconsin Üniversitesi tarafından patenti alınan bir teknolojiyi kullandığı gerekçesiyle Apple’ı suçlu buldu.

Bu patent, işlemcinin verimliliğini arttırmak için 1998 yılında Wisconsin Üniversitesi tarafından alınmış. Apple tarafından bir kural ihlalinin olmadığı açıklaması gelse de mahkeme jürisi Apple’ı suçlu bulmuş. Davaya bakan hakim ise Apple’ın ödeyeceği tazminatın 862.4 milyon dolar olacağını tahmin ediyor. Bunun dışına Wisconsin Mezunlar Derneği, Apple’ın benzer şekilde iPhone 6s, 6s Plus ve iPad Pro cihazlarında kullandığı A9 ve A9X işlemcilerindeki patent ihlali gerekçesiyle şirkete ayrı bir tazminat davası açmaya hazırlanıyor. (Apple’ın patent olayına çok dikkat etmesi lazım, belki bu tazminatlar şirketi çok fazla etkilemez ama zamanla başları sıkıntıya girebilir)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0