Apple, App Store'u Komple Değiştiriyor

0
0
0
0
0
Bloomberg’e göre Apple, App Store’u baştan aşağı yenileyecek bir çalışma içerisinde.
Google Play Store’a göre ‘kullanılabilir uygulama sayısı’ bakımından daha yüksek orana sahip olan App Store, aradan geçen uzun zamanın ardından köklü bir değişiklikle karşımıza çıkabilir. Bloomberg’e göre Apple, App Store’u çok daha kullanışlı hale getirecek çalışmalara başladı. Üstelik 100 kişilik bir ekiple.

İddialara göre Apple’ın App Store’daki en büyük değişikliği arama motorunda olacak. Tıpkı Google’ın arama motorunda olduğu gibi ‘sponsorlu’ sonuçları üst kısımlarda gösterip ekstra kazanç elde etmeyi hedefleyen Apple, kişi / kurumların uygulamalarını belirlenen ücret karşılığında yukarı taşıyacak. Uygulamanın kendisinden ve içindeki satın alımlardan %30 kazanç elde eden Apple, getireceği son yenilikle servetine servet katmaya devam edecek.Bunun dışında servisin arayüz kısmında da bazı yenilikler olacak. Mesela kullanıcıların kendileri için en uygun uygulamalara artık daha kolay ulaşacağı söyleniyor. Bunun gerçekleşmesi için arama kriterleri üzerinde yapılacak çalışmaların etkisi büyük olacak.

Bu yeniliklerin kısa vadede son kullanıcılara ulaşması beklenmiyor. Net bir tarih veremiyoruz fakat bu yılın üçüncü çeyreğinin sonuna kadar bitirilebileceğini umuyorum. (çok da fazla zaman kaybetmek istemeyeceklerdir)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0