• Anasayfa
  • Sektörel
  • Apple, Avrupa’da iOS Uygulama Geliştirme Merkezleri Açacağını Duyurdu!

Apple, Avrupa’da iOS Uygulama Geliştirme Merkezleri Açacağını Duyurdu!

0
0
0
0
0
Apple, öğrencilere uygulama geliştirme alanında eğitim vermek ve becerilerini geliştirmeleri amacıyla Avrupa’daki ilk iOS Uygulama Geliştirme Merkezi’ni İtalya’da açacağını duyurdu.
Adı henüz açıklanmayan bir iş ortağı ile birlikte Napoli’de iOS Uygulama Geliştirme Merkezi kuracaklarını duyuran Apple, binlerce öğrenciye bu alanda eğitim verecek. Bu konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Apple’ın CEO’su Tim Cook, ‘İtalya’daki yeni nesil geliştiricilerin ihtiyaç duyduğu becerileri kazanmalarına yardımcı olmaktan dolayı çok mutluyuz’ dedi.

Apple’ın Avrupa’da oluşturduğu 1.4 milyonluk istihdamın arkasındaki en büyük gücün App Store olduğunu belirten Cook, bu sayının 1.2 milyonunu geliştiricilerin oluşturduğunu ve açacakları merkezin bu anlamda çok önemli bir yerinin olacağını söyledi.App Store’la bağlantılı 75 bin civarında iş sahasının bulunduğu İtalya’da, geliştirici topluluğu da oldukça aktif. Örneğin İtalya’nın Modena şehrinde kurulan IK Multimedia ilk uygulamasını 2009 yılında piyasaya sunmuş ve bu uygulama günümüze kadar 25 milyondan fazla kez indirilmiş. Yine ilk olarak 2003 yılında geliştirilen ve App Store dışında Google Play’de de hizmete sunulan Musement, şu an toplam 7 dilde ve 50’den fazla ülkede kullanılan, seyahat ve tur rezervasyonuyla ilgili işlemleri kolaylaştıran bir mobil uygulama. 

Bu örneklerden sonra Apple’ın neden Avrupa’ya açılmak istediğini daha net anlayabiliyoruz. Merkezi ABD’de, üretim fabrikaları Çin’de olan Apple, bu vesileyle Avrupa’ya da sağlam bir giriş yapmış olacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0