• Anasayfa
  • Sektörel
  • Apple, Avrupa’daki Android Kullanıcılarının 3’te 1’ini iOS’e Çekti

Apple, Avrupa’daki Android Kullanıcılarının 3’te 1’ini iOS’e Çekti

0
0
0
0
0
Apple, Avrupa’daki Android Kullanıcılarının 3’te 1’ini iOS’e Çekti
Apple, Avrupa'daki Android kullanıcılarının %33'ünü iOS'e çekerek yükselişini sürdürmeye devam etti.
Yaklaşık 3 ay önce yaptığımız haberimizde, Avrupa’daki Android kullanıcı sayısının giderek azaldığını belirtmiştik. Yine Kantar WorldPanel’in yayınladığı raporda Apple, 2014’ün son çeyreğindeki başarılı satış adedinin ardından yüzde 0.1 gibi küçük bir rakam olsa da Androidli cihazları geride bırakmıştı. Aynı kurum tarafından yayınlanan son raporda, 2015’in ilk 3 ayındaki iPhone satışlarının %33’ü Android kullanıcıları tarafından gerçekleştirildi.

Tim Cook, şirketin yatırımcılarıyla yaptığı buluşmada iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın, Android platformundan kullanıcı çekme konusunda en başarılı iPhone modelleri olduğundan bahsetmişti. Kantar WorldPanel de Cook’un bu sözlerini doğrular nitelikte bir rapor yayınladı.

Apple’ın bu başarısında, ABD ve Avrupa’da yürütülen ve farklı mobil işletim sistemli cihazlarının takas edilme süresinin Mart ayına kadar uzatılması büyük önem taşıyor.
 


Fakat şu da bir gerçek ki Apple, phablet boyutlarına varan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile büyük ekranlı telefonlara alışık olan Android kullanıcılarının aklını çelmeyi başardı. Özellikle Çin’deki ‘büyük ekran sevdalısı kullanıcılar’, Apple’ın yeni büyük ekranlı iPhone modellerinden sonra ülkedeki iOS telefonlarının satış oranını %9.2 arttırdı ve satılan yeni akıllı telefonların yüzdesini 26.1’e çıkardı. Androidli cihazların satışları yüzde 8 oranında azalmış olsa da liderlik tabii ki hala Android’de.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0