Apple Beats'i Satın Aldı

1
1
0
0
0
Apple Beats'i Satın Aldı
Haftalardır teknoloji gündeminden düşmeyen Apple’in Beats’i satın alması sonunda bir sonuca vardı. 3.4 milyar dolar olan teklifte Apple 400 milyon doları kurtararak 3 milyar dolara Beats’ı bünyesine kattı.
Haftalardır teknoloji gündeminden düşmeyen Apple’in Beats’i satın alması sonunda bir sonuca vardı. 3.4 milyar Dolar olan teklifte Apple 400 milyon Doları kurtararak 3 milyar Dolara Beats’ı bünyesine kattı. Küçük çaplı fakat gelişme aşamasında olan firmaları satın almayı adet edinen Apple, bakalım ne kadar doğru bir karar vermiş olacak.

Tim Cook, yaptığı açıklamada satın almanın tamamen müzik ile alakalı olduğunu dile getirirken, Beats markasının çevrimiçi müzik hizmetinin 100 bini aşkın kullanıcısı olduğunu ve satın almanın ardından bu kullanıcıların direkt olarak Apple’ın bünyesine geçtiği bilgisi verildi.
2.6 Milyar Doları peşinen veren kalan 400 milyonu ise ilerleyen günlerde şirket hesabına yatırmayı planlayan Apple, 160 milyar dolarlık bir nakit rezervine sahip ve bu alışveriş kendileri için devede kulak kalıyor.

Bu satın alma sonrasında Beats markasının kurucuları olan Jimmy Iovine ve Dr. Dre’nin Apple’daki yeni işlerine başlaması bekleniyor fakat şirketteki konumları hakkında maalesef bilgi sahibi değiliz.

Bu bomba haberden sonra iPhone 6 kutularında veya yeni nesil iPod’larda Beats marka kulaklıklar görmemiz hiçte sürpriz olmaz.
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0