• Anasayfa
  • Sektörel
  • Apple, Beats Pill XL Hoparlörleri Batarya Yanma Sorunu Sebebiyle Geri Topluyor

Apple, Beats Pill XL Hoparlörleri Batarya Yanma Sorunu Sebebiyle Geri Topluyor

1
0
0
0
0
Batarya ısınması sorunu ile gündeme gelen telefonlara alışmıştık, ancak bu sefer haberimizin kahramanı bir hoparlör.
Özellikle son zamanlarda sıkça rastladığımız şeylerden biri de, akıllı telefonların bataryalarından kaynaklanan sorunlar. Aşırı ısınma sebebi ile patlayan bataryalar, ciddi yaralanmalara yol açabiliyor.

Ancak bu kez haberimizde söz edeceğimiz şey bir telefon bataryası değil; hoparlör bataryası. Bildiğiniz gibi ünlü ses ürünleri yapan dev şirket Beats Electronics, 2014 yılında Apple tarafından satın alınmış ve Apple bünyesine katılmıştı.

Beats, Apple bünyesine katılmadan bir sene önce yani 2013 yılında ''Pill XL'' adlı Bluetooth hoparlörünü üretmişti. Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu verilerine göre Birleşik Devletlerde 222 bin adet, Kanada'da ise 11 bin adet satılan Pill XL, aşırı ısınma sorunu yüzünden yanma/patlama tehlikesiyle karşı karşıya.

   

Durumun aslında Apple ile bir alakası yok çünkü ürün Beats tarafından, Apple bünyesine katılmadan önce üretilmişti. Ancak şirket şu an Apple bünyesinde olduğundan sorumluluk Apple'da. Hal böyle olunca da Apple, Beats müşterilerine çağrıda bulunarak Pill XL model hoparlörlerin iadesini istemekte. Kullanıcıların mağdur olmasını istemeyen Apple, hoparlörleri iade edenlere de Apple Store'larda kullanabilecekleri 325 dolarlık hediye çekleri verecek.

Son günlerde bu batarya sorunları başımıza başka dertler de açacağa benziyor.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0