Apple Bir Sonraki iPhone İçin Samsung İle Çalışacak

0
0
0
0
0
Apple Bir Sonraki iPhone İçin Samsung İle Çalışacak
Apple’ın bir sonraki iPhone modeli için Samsung ile ortak bir çalışma yürüteceği bugün Güney Kore’yi derinden etkileyen haberlerden biri oldu.
Şu an Toshiba, SK hynix ve SanDisk’ten aldığı flash depolama birimini değiştirmeyi planlayan Apple, söylenene göre iPhone’un yeni modelinde kullanılacak olan depolama ünitesini Samsung’tan tedarik edecek.

Model değiştirmesinin yanı sıra depolama kapasitesini de artıracağı söylenen Apple’ın şu an sunduğu 16, 64 ve 128 GB modellerinin üzerine çıkmak yerine 16 GB modele son verip yeni iPhone modelinde en düşük depolama birimi seçeneği olarak 32 GB sunacağı söyleniyor. (mantıklı olan da o zaten; 16’dan sonra 32 vermeyip 64’e zıplamak nedendi?)

Daha önceki yıllarda da flash depolama birimi konusunda anlaşmaya çalışan firmalardan şu an Samsung’un teklifi sürdürülebilirlik ve karlılık açısından değerlendirdiği ve iki devin fiyat ve nakliye konusunda anlaşmaya çalıştığı söyleniyor. Daha önceki anlaşmanın yapılamamasının nedeninin fiyat konusunda yaşanan anlaşmazlıklar olduğu ve Apple’ın anlaşmaktan vazgeçtiğine dair de haberler var.

Yılın başlarında yayılan başka bir haberde Samsung’un Apple’a yeni nesil A9 çiplerin üretimi için destek olacağı söylenmişti.

Apple’ın şu anda iPhone’un yeni nesil versiyonunda Force Touch teknolojisini kullanacağı da söyleniyor; ayrıca önümüzdeki ay içinde üretim sürecini hızlandıracağı tahmin ediliyor. Bu nedenle üretim aşamasına gelindiğinden böyle bir ortaklık yapılsa bile yetişemeyeceği düşünülüyor; ki zaten Apple ve Samsung’un yıllardır üretim ortaklığına dair yapılan haberleri gerçekliğe ulaşamadı. (bu haberden sonra dünkü iPhone 7 konsepti gerçekleşirse efsane olmaz mıydı?)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0