Apple, Campus 2'nin Yakınına 3. Bir Kampüs Daha Yapacak!

1
0
0
0
0
Bildiğiniz gibi bir süredir yapım aşamasında olan Apple'ın "Uzay Üssü" olacak olan Campus 2 merakla bekleniliyor. Ancak bu kampüsün yanına bir yeni kampüs daha yapılıyor!
Apple'ın taşınacağını artık teknoloji mereraklısı kesim olarak hepimiz biliyoruz. UFO görünümü sebebiyle Uzay Üssü şeklinde adlandrılan fakat resmi adı Apple Campus 2 olan yeni merkezinin yapım aşaması ve inşaatları devam ediyor. Tamamen doğaya saygılı yapısıyla göz dolduran bu yeni kampüs yapılmaya devam ededursun şimdi de yeni bir kampüs daha ortaya çıktı.

Cupertino'ya oldukça yakın bir uzaklıkta olacak olan ve çevreler tarafından Campus 2'nin arka bahçesi olarak adlandırılan yeni yapı da 18 dönümlük bir araziye inşaa edilecek ve klasik olarak yine doğaya saygılı bir yapı olacak.Şu anda 40 yıllık bir yapının bulunduğu alan yıkılarak sıfırdan inşaa edilecek olan bu 3. kampüs yapısal olarak bir olan 3 farklı bina şeklinde ve çiçeği andıran bir görünümde yapılacak. Bünyesinde bir banka, bir kafeterya, bir fitness merkezi, kahve barı, bir konferans merkezi, 500 kişilik açık amfi tiyatro, gıda merkezi, bir berber, spor alanlarının ve mahkemeler, bir bisiklet tamircisi ve bir market bulunacak. Yani sadece bir yapıdan ziyade yaşam merkezi olarak inşaası yapılacak olan bu kampüs de oldukça ses getirdi.2.582 toplam park alanı barındıracak olan bu yeni yapıda 1.170 park alanı yer altında, 1.400 adedi ise yer üstünde olacak şekilde dizayn edildi. Kalan 12 park alanı ise kampüsün üzerinde olacak. (Sanırım burada Apple Car ya da iCar dediğimiz araçlar durur) 3.000'den fazla Apple çalışanına ev sahipliği yapacak olan bu kampüs gerçekten çalışmak için süper bir alana benziyor. (Bizim yeni ofis daha güzel bizce, neyse)

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0