Apple, Coherent Navigation Şirketini Satın Aldı

0
0
0
0
0
Apple, Coherent Navigation Şirketini Satın Aldı
Uzun süredir navigasyon alanına yaptığı güçlü yatırımlarla dikkat çeken Apple, bu alanda hizmet veren bir şirketi daha bünyesine kattı.
Kafasına koyduğu her şeyi satın almaya yemin eden Apple bizleri pek şaşırtmayacak bir işe daha imza attı. Konuyu yakından takip edenlerin bildiği üzere Apple uzun süredir navigasyon servisleri üzerine yoğunlaşmış ve yatırımların bir bölümünü buraya kaydırmıştı. 

Bu alanda rakipsiz olmak isteyen Apple yeni bir anlaşmaya imza atarak Coherent Navigation isimli şirketi bünyesine kattı. Navigasyon ve GPS alanında söz sahibi olan şirket gerçekleşen satın alma işleminden sonra Apple çatısı altında işleri yürütecek. The New York Times, Apple’ın Coherent Navigation şirketini satın aldığını doğruladı ancak şirket tarafından detaylı bir bilgiye yer verilmediği belirtildi.Uzun süredir bu doğrultudaki çalışmalarına yön veren Apple’dan rakiplerini gölgede bırakacak bir proje geleceği söyleniyor. Rakiplerinin atakları da düşünüldüğünde pazar yeri kızışacak gibi görünüyor.   
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0