Apple'dan Google'a Rakip Olacak Yeni Özellik: Proactive

0
0
0
0
0
Apple, uzun süredir üzerinde çalıştığı Proactive projesi ile Google’a rakip olmayı planlıyor.
Teknoloji konusunda bayrağı ön sırada taşıyan şirketlerden biri olan Apple, oldukça yaratıcı bir özellikle kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bu özellik ile Google Now’a rakip olacağı söylenen Apple, son detayları 9to5Mac üzerinden kullanıcılarla paylaştı. 

Apple’ın Proactive adıyla duyurduğu özellik şimdiden çok konuşulmaya başladı. Çok kısa bir süre içerisinde internette yayılan bilgiler arasında en dikkat çekici olanı ise Siri bacımızın uğrayacağı değişiklikler oldu. Zaten akıllı olan Siri’nin daha akıllı olacağını belirten Apple, sanal asistan ile senkronize edilecek bazı uygulamalar sayesinde en verimli sonuca ulaşmayı hedefliyor. Ancak Proactive yalnızca Siri’ye bağlı kalmayacak. 

Eğer sürekli seyahat eden biriyseniz ve seyahatiniz için uçağı tercih ediyorsanız Proactive size yardımcı olacak. Mesela Passbook’ta biniş kartı depolanıyorsa ve bunun yanında bir de uçuş listeleniyorsa, ekranınıza bilgilendirme balonu geliyor. Bu bilgilendirme balonu sayesinde ise uçuş bilgilerine kolaylıkla erişilebiliyor. Proactive’in yapabildikleri bunlarla da sınırlı değil. Arttırılmış gerçeklik görünümüne benzeyen bir yapıya sahip olan özellikte iPhone cihazınızın kamerasını rastgele bir restorana tutuyorsunuz. Tuttuğunuz restoranı tanımlayan özellik, size orada satılan yiyecek-içeceklerin listesini görüntülüyor. Facebook ve Twitter’ı kahvaltı etmeden kontrol edenler için de ekrana belirli zaman aralıklarıyla kısa yollar çıkaran Proactive’in tanıtımı 8 Haziran’da gerçekleşecek. iOS 9’da aktif olacak özelliğin nasıl olacağı bu tarihten sonra netlik kazanacak.     
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0