• Anasayfa
  • Sektörel
  • Apple, Error 53 Nedeniyle Kullanıcılarına 5 Milyon Dolar Ödeyebilir!!

Apple, Error 53 Nedeniyle Kullanıcılarına 5 Milyon Dolar Ödeyebilir!!

0
0
0
0
0
Bazı iPhone kullanıcılarının telefonlarının tamamen çökmesine neden olan Error 53, toplu davaların açılmasına neden oldu. Bu davalardan ilki işleme koyuldu ve Apple'ın 5 milyon dolar ödemesi talep ediliyor.
Sürekli olarak davalarla uğraşan Apple, geçtiğimiz günlerde kullanıcılarının sinirini bozan davalık bir olaya daha karışmıştı. Binlerce iPhone'un kullanılamaz hale gelmesine neden olan ve sadece Apple servisi dışındaki servislere telefonunu emanet eden kişilerin karşılaştığı bu sorun, iOS 9'un son sürümünün yayınlanmasıyla birlikte ortaya çıktı. Sorunu yaşayan Apple kullanıcılarının söylediğine göre bu işletim sistemi güncellemesi, telefonlarının "Error 53" adındaki bir hatayla karşılaşmasına neden oldu. Tüm çabalarına rağmen bir türlü telefonunu düzeltemeyen iPhone kullanıcıları, Apple tarafından yapılan açıklamayla sorunun kaynağını anlayabildiler.Bu açıklamaya göre sorun sadece Apple çalışanı olmayan birisi tarafından tamir edilmiş telefonlarda görülüyor. Bunun nedeni de sistemi tamir eden veya yeni yazılım yükleyen kişilerin bu işlemi yetkisiz olarak yapması. Apple servisinin çok pahalı olduğunu, bu nedenle başka servislere başvurduklarını belirten kullanıcılar, Apple'ın böyle bir hakkının olmaması nedeniyle dava açmaya karar vermişlerdi. Seattle'da yer alan PCVA isimli hukuk firması, Apple'a dava açan ilk kuruluşlardan birisi oldu.

Açılan davada Apple'dan tam olarak 5 milyon dolar talep eden PCVA, bu para ile sadece sorundan etkilenen kullanıcıların ödemesinin yapılabileceğini belirtti. Apple'ın haksız kazanç sağlamak adına kullanıcılarına böyle bir sorun yaşattığını iddia eden hukuk firması, kullanıcıların tüm verilerinin kalıcı olarak silinmiş olmasından ve soruna neden olan yazılımın hala düzeltilmemiş olmasından da şikayetçi.Bu sorunun binlerce iPhone kullancısını mağdur ettiği söyleniyor. Hem iPhone 6, hem de iPhone 6 Plus kullanıcılarının karşılaştığı Error 53, ilerleyen dava sürecinde Apple'ın binlerce kullanıcı kaybetmesine neden olabilir.

Kaynak: PhoneArena 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0