• Anasayfa
  • Sektörel
  • Apple, Google ve Tesla CEO'ları Donald Trump'ı Engellemek İçin Gizli Bir Toplantı Düzenlediler!!

Apple, Google ve Tesla CEO'ları Donald Trump'ı Engellemek İçin Gizli Bir Toplantı Düzenlediler!!

1
0
0
0
0
Donald Trump'ın başkan olmasını engellemek adına ortak karara varan teknoloji şirketleri CEO'ları, gizli bir toplantı düzenlediler.
Amerika başkanı olma yolunda emin adımlarla yürüyen Donald Trump, oy toplama çalışmaları sırasında teknoloji şirketlerini karşısına almaktan çekinmiyor. Son olarak San Bernardino olayında yakalanan teröristin telefon şifresini kırmayı reddeden Apple, Donald Trump'ın sert eleştirilerinin hedefi oldu. Bu olayın ardından "Apple'a hak verenler" ve "Apple'a hak vermeyenler" olarak ikiye ayrılan siyasetçiler, teknoloji şirketleri ve ünlüler, olayın daha da büyük boyutlara taşınmasına neden oldu.

Bu olayların yaşanmasının ardından bugün Huffington Post çok ilginç bir iddiada bulundu. İddiaya göre Apple'ın San Bernardino olayındaki tutumuna destek veren şirketlerin CEO'ları ve Tim Cook, gizli bir toplantı düzenleyerek Donald Trump'ın başkan olmasını engellemenin yollarını konuştular. Toplantıya katılan isimlerin arasında Google'ın kurucularından birisi olan Larry Page, Sean Parker, Tesla CEO'su Elon Musk, Mitch McConnell, Karl Rove ve ABD Temsilciler Meclisi Konuşmacısı Paul Ryan gibi isimler bulunuyor.Toplantı tabii ki basına açık bir şekilde gerçekleştirilmedi ancak iddialara göre toplantının ana konusu Trump'ın başkanlığını engellemekti. Bu toplantıda konuşulan bir diğer konu da Trump'ın nasıl kısa bir süre içerisinde en çok sevilen başkan adaylarından birisi olmayı başardığıydı. 

Kaynak: 9to5Mac 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0