• Anasayfa
  • Sektörel
  • Apple, IBM ile iPad Pro İçin Büyük Bir Ortaklık Anlaşması Yaptı!

Apple, IBM ile iPad Pro İçin Büyük Bir Ortaklık Anlaşması Yaptı!

0
0
0
0
0
Apple, bilgisayar sektörünün devlerinden IBM ile iPad Pro için bir ortaklık anlaşması yaptı.
IBM ile büyük ortak anlaşma yapan Apple, iPad Pro’yu çok daha kullanışlı hale getirecek. Şirketler, yaptıkları bazı karışık işlemleri iPad Pro sayesinde daha basit olarak yapabilecekler ve bir sürü gereksiz evrak işinden de kurtulmuş olacaklar.

IBM, geçtiğimiz senelerde işletme uygulamalarını iOS için getirdiğini duyurmuş ve bu zamana kadar hem iPhone’lar hem de iPad’ler için 100’den fazla uygulama üretilmişti.

Sağlık, finansal hizmetler ve perakende gibi farklı sektörler için üretilen bu uygulamalar, IBM’in analitikle ilgili yeteneklerini Apple’ın işletim sistemiyle birleştiriyor. Apple ayrıca bu ortaklık sayesinde Windows işletim sistemini kullanan kişileri Mac OS’e çekmeyi de planlıyor.İki firma arasındaki bu yıl içerisinde yapılan ortaklık, yalnızca bununla sınırlı değil. IBM, çalışanları için 50 bin MacBook satın almıştı. Çalışanlarının %75’inin Lenovo’ya ait olan ThinkPad notebook’larını kullandığı IBM, bu yıl sonuna kadar tüm çalışanlarının MacBook’larla çalışmaya devam etmesini sağlayacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0