• Anasayfa
  • Sektörel
  • Apple'ın Ar-Ge Bütçe Planları Yeni Bir Cihazın Habercisi Olabilir

Apple'ın Ar-Ge Bütçe Planları Yeni Bir Cihazın Habercisi Olabilir

1
0
0
0
0
Apple vites yükseltiyor. Şirketin araştırma ve geliştirme için ayrılan bütçesi tavan yapacak. 
Apple'ın şirket bütçe verilerine göre, şirket gelecek dönemde çok daha fazla ve gelişmiş ürün üreteceğe benziyor.

Apple, araştırma ve geliştirme için geçtiğimiz sene harcadığı rakamın, bu sene çok daha üstlerine çıkmayı bekliyor. Hatta şirket, yükselen bir şekilde giden bu grafiği 2016 yılında da arttırmak adına girişimlerde bulunmaya devam edecek. 

Apple'ın araştırma ve geliştirme için bu sene, geçen seneden daha fazla bir harcama yaptığı ve gelecek sene bu harcamanın artacağı bilgisi ise, Apple'a finansal bir perspektiften odaklanmış bir şirket olan Above Avalon'dan gelmekte.Above Avalon verilerine ve bu veriler doğrultusunda hazırlanan rapora göre de, Apple'ın 2016 yılında araştırma ve geliştirme için toplam harcayacağı miktar 10 milyar doları bulabilir.

Geçmişteki durumlar göz önüne alındığında, Apple'ın ar-ge için harcadığı para ne zaman arttıysa, süreci takip eden dönemde önemli bir cihaz piyasaya sürülmekte (bunu anlamak için finansal araştırmacı falan olmaya pek de gerek yok ama neyse). Bu durum zamanında iPhone, iPad ve son olarak Apple Watch'ta da olmuştu. 

Yani sonuç olarak Apple'ın ar-ge için harcadığı bütçeyi arttırması demek, gelecek yıl farklı bir ürün lansmanıyla karşılaşabiliriz demek. Tabi bu süreç içinde harcama bütçesi arttırılan ar-ge'de ne olup bittiği, Apple tarafından sır gibi saklanmakta (saklayın koçum en güzeli. Ondan sonra şu benim patenti çaldı, bu fikri önce ben buldum olayları olmasın). 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0