Apple'ın Büyük Tasarımcısı Jony Ive'a Yeni Görev

0
0
0
0
0
Apple'ın Büyük Tasarımcısı Jony Ive'a Yeni Görev
Yıllardır Apple’ın tasarım bölümünde Senior Vice President (Baş müdür yardımcısı gibi bir şey oluyor, pek kurumsal) konumunda çalışan Jonathan Ive (nam-ı diğer Jony Ive) yeni oluşturulan Chief Design Officer (Tasarım Departmanı Müdürü) konumuna terfi ettirildi.
Endüstriyel tasarım bölümüne Jony yerine Richard Howarth getirilirken Jony’nin sorumluluklarına hem donanım hem de yazılım bölümünün tüm görsel unsurları dahil oldu. (tabi bizim gibi değil, adamın altında onlarca tasarımcı var)

Yeni görevi konusunda kısa bir açıklama da yapmaktan çekinmeyen Jonathan Ive, firmanın donanım ve yazılım kanadındaki tüm tasarımcıların kendisinin sorumluluğunda olduğunu, bu durumun fazladan sorumluluk yüklese de birbirinden bağımsız yönetimi de bulunan bu departmanların kendisinin şirketin diğer işlerine de vakit ayırma imkanı vereceğini söylüyor.

Jonathan Ive; Apple Watch, Mac OS arayüzü, IOS arayüzü ve MacPro tasarımları dışında şirketin yeni binası olacak olan Apple Campus ve standart bir tasarıma sahip olan Apple mağazalarını da tasarlıyor. (Çok çalışkan adam ben işlerini de çok seviyorum kendisinin. Bi de Steve reyizin de kankasıydı Apple var olduğundan beri)Sir Jonathan Ive’a yeni görevinde başarılar diliyor, kendisini terfiden dolayı tebrik ediyoruz. (onun da çok umurundaydı benim tebriğim ya neyse)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0