• Anasayfa
  • Sektörel
  • Apple’ın CEO’su Tim Cook, 2015 Yılında Ne Kadar Kazandı?

Apple’ın CEO’su Tim Cook, 2015 Yılında Ne Kadar Kazandı?

1
0
0
0
0
Apple, bu yıl da yöneticilerinin ne kadar kazandığını gösteren bir rapor yayınladı.
Dünyanın en değerli ve en çok kazanan şirketleri sıralamasında zirvede bulunan Apple’ın kendisi gibi yöneticileri de oldukça yüksek miktarlarda paralar kazanıyorlar. Her yıl şirket bünyesindeki yöneticilerin ne kadar para kazandığını dosya halinde paylaşan Apple, 2015 yılı için de benzer bir rapor yayınladı.

Apple’ın CEO’su Tim Cook’un bu yıl da şirketin kıdemli başkan yardımcılarından daha az para kazandığını görüyoruz. Bu yıl toplamda 10 milyon 281 bin dolar para kazanan Cook, geçtiğimiz yıla oranla 1 milyon dolar daha fazla para kazanmış.

Şirketin diğer kıdemli başkan yardımcıları olan Luca Maestri 25 milyon 337 bin dolar, Angela Ahrendts 25 milyon 779 bin dolar, Eddy Cue 25 milyon 52 bin dolar, Dan Riccio ve Bruce Sewell 25 milyon 17 bin dolar para kazanmışlar.Diğer yöneticilerinin ne kadar kazanç elde ettiğiyle ilgili bir paylaşım yapılmadı. (baş tasarımcı Jony Ive’nin ne kadar kazandığını merak ediyordum açıkçası) Tim Cook’la birlikte diğer yöneticilerin bir yıl içerisindeki kazancının 150 milyon dolara yakın olması, şirketin yöneticilerine ne kadar bonkör davrandığının bir göstergesi. 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0