Apple'ın Eski Tasarım Direktörünü Huawei Kaptı!

0
0
0
0
0
Son dönemlerin hızlı yükselen firmalarından olan Huawei, yeni üreteceği telefonlar için ekibini sağlamlaştırıyor.
Çinli telefon üreticileri içinde ön plana çıkan sayılı firmalardan olan sürekli olarak sektörde gelişim gösteren Huawei, son olarak Google’ın yeni Nexus’u 6P’ye imzasını atarak ne denli yol katettiğini bir nevi göstermişti.

Tasarımsal olarak başarılı işlere imza atan Huawei, işin yazılım kısmında ise sektörün devlerine karşı bir seviye aşağıda kalmakta. Ancak tercih eden kullanıcı sayısının artması ve son olarak Nexus’ta aldığı olumlu yorumlar Huawei’ye gerekli gazı vermiş olacak ki, önemli bir adıma imza atmasını sağlamış.Uzun süre Apple’da görev alan ve şirketin pek çok başarılı ürününde imzası bulunan yazılım tasarımcısı Abigail Sarah Brody artık Huawei bünyesinde olacak. Kendisi aynı zamanda bir dönem tasarım direktörlüğü görevini de üstlenmişti. Brody’nin Huawei’de üstleneceği görev ise yeni arayüz yazılımıyla alakalı.

Brody için ABD’de özel bir tasarım stüdyosu açacak olan Huawei cephesinin de beklentisi yüksek. Zira Brody son 5 senedir iOS ve OS X’in hem tasarımı hem de yazılımı konusunda kilit isimlerden biriydi.Bakalım Brody beklenen başarıyı Huawei’de gösterebilecek mi?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0