• Anasayfa
  • Sektörel
  • Apple’ın İkinci Büyük Merkezi Austin Texas Kampüsü’ne Ait İç Mekan Görüntüleri

Apple’ın İkinci Büyük Merkezi Austin Texas Kampüsü’ne Ait İç Mekan Görüntüleri

2
0
0
0
0
Geçtiğimiz günlerde Apple’ın Cupertino’da inşaatı devam eden yeni uzay istasyonu havasındaki kampüsünün drone ile çekilmiş görüntülerini paylaşmıştık.
Ancak California merkezli teknoloji devinin ilk büyük merkezi elbette bu kampüs değil.

Şirketin Amerika operasyonlarının idare edildiği Austin, Texas’ta bulunan bir diğer kampüsü de sektörün takipçilerinin odak noktalarından biri konumunda.

Şu an Apple’ın 2012 yılında başlattığı 304 milyon Dolar bütçeli genişleme planları kapsamında genişletilmekte olan kampüs, tamamlandığında 7000 kişiye istihdam sağlayan devasa bir merkez olacak ve bu haberdeki fotoğrafları sağlayan Amerikan basınından bir kaynağın belirttiğine göre 2016 yılında tamamlanacak olan merkez, 7 ofis binasından oluşacak ve 102 bin metrekareden daha fazla alanı kaplayacak ve içinde bir adet tam donanımlı spor merkezi, restoran ve kahve dükkanları, spa merkezi ve iki sauna ile birlikte tıp merkezi ve masaj merkezi bulunacak. 
35 milyon Dolar tutarında vergi düşüldüğünde Apple’ın 282 milyon Dolar harcamayı planladığı bu kampüs, halihazırda barındırdığı 3100 çalışanın üstüne 3600’den fazla yeni çalışan ekleyecek ve söylenene göre Apple’ın beklediğinden daha fazla istihdam sağlamış olacak.2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0