• Anasayfa
  • Sektörel
  • Apple'ın iPhone 6 Kameralarıyla Yaptığı Kampanyaya Cannes'dan Ödül

Apple'ın iPhone 6 Kameralarıyla Yaptığı Kampanyaya Cannes'dan Ödül

0
0
0
0
0
Son dönemlerde kamerası ile pek çok firmanın hedefi haline gelmiş Apple'a, iPhone 6 kameralarını baz alan kampanyası kapsamında büyük bir ödül geldi. 
Apple son zamanlarda kamera ve fotoğraf kalitesi ile gündeme gelir oldu. Aslında bu durum Apple'dan ziyade diğer firmalardan kaynaklanmakta. Malum her yeni gelen Apple'a salça oluyor. Ancak Apple, kamera ve görüntü kalitesine ne kadar güvendiğini her seferinde belli etmekte.

Apple, Mart ayında iPhone 6 için global çapta bir kampanya başlatmış ve iPhone 6 ile çekilen fotoğraflardan bir 'Dünya Galerisi' oluşturmuştu. Kampanya dahilinde 77 farklı fotoğrafçının çektiği fotoğraflardan oluşan galeri, 25 farklı ülke ve 70 farklı şehirde hem reklam panolarında hem de print reklam alanlarında kullanılacaktı.Kampanya sayfasında kamerası için 'dünyanın en popüler kamerası' tanımı kullanarak da bir anlamda rakiplerine gönderme yapan Apple, ayrıca fotoğrafların altına -varsa- kullanılmış herhangi ekstra bir uygulama adını da yazarak, 'fotoğraflar da oynama yapılmış' durumunu ortadan kaldırmıştı. Apple bu proje kapsamında Flickr, Instagram gibi popüler fotoğraf uygulamasındaki kullanıcılarına ulaşarak fotoğraflarını kullanmak için izin istemişti. Bu bağlamda da 162 kullanıcının 10 binden fazla fotoğrafı kullanılmıştı. Kampanya sayesinde de Apple, iPhone 6 pazarında müthiş bir kazanç sağlamayı başarmış, yani son derece iyi bir reklam yapmıştı.İşte Apple bu kampanyası ile Cannes Lions Yaratıcılık Festivali'nde ödül almayı başardı. Aday olduğu kategoride birincilik ödülü sahibi olan Apple, bunun dışında kampanya kapsamında çekilmiş bireysel beş fotoğraf ile de beş adet Altın Aslan ödülü kazanmayı başardı. Rakip firmaların son günlerde mücadeleye girdiği kamerası ile gündeme gelen Apple, bu ödüller ile bir kez daha rakiplerine karşı avantaj sağlayacağa benziyor.

Ayrıca Apple, fotoğraflardan oluşan Dünya Galerisi'ni videolar ile de genişletmiş durumda. Apple'ın Dünya Galerisi'ne buradan ulaşabilirsiniz.

 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0