Apple'ın Sır Gibi Sakladığı 4 Özel Patenti!

1
0
0
0
0
Birçok patent almasıyla ünlü olan Apple'ın ortaya çıkmış çok özel 4 patenti.
Dünyanın en değerli şirketi olma ünvanını elinde bulunduran Apple, içinde bulunduğu sektörlerde ürettiği cihazlarını diğer markalardan çok daha farklı üretiyor. Kendi cihazlarının, sadece kendi ürettiği diğer cihazlarla kullanılabilmesi adına büyük bir çaba sarfeden Apple, cihazlarında yeni sistemler kullanarak sektörlerde diğer markalardan bir adım ileride olmaya çalışıyor. Bu amacı doğrultusunda neredeyse her ay yeni bir sistemin veya teknolojinin patentini alan teknoloji devi şirket, bu patentlerin bazılarını günü gelince kullanmak amacıyla basından ve rakiplerinden saklıyor. Bu saklama çalışması elbette her zaman Apple'ın istediği gibi sonuçlanmıyor. Apple'ın saklamak istediği ancak ortaya çıkartılan veya patent kuruluşları tarafından paylaşılan 4 özel patentini açıkladık.
 

 Elektronik Cihaz Haberleşme SistemiBu patent sayesinde elektronik cihazlara mesaj atabileceksiniz ve cihazlar bu mesajları bir komut olarak algılayarak mesajın içeriğine göre gerekli olan işlemi gerçekleştirecekler.
 

 Yeni Dokunmatik Ekran Frekansı Sistemi


Apple'ın bu patenti almasındaki neden, telefonlarımızda ve dokunmatik ekrana sahip olan cihazlarımızda bulunan dokunmatik ekranların kendi frekanslarının bazı durumlarda telefonun diğer özelliklerinin frekanslarıyla çakışıyor olması. Bu patent sayesinde dokunmatik ekran frekansı diğer frekanslarla karışmayacak ve kablosuz bağlantı gibi bağlantılar daha hızlı gerçekleşebilecek.
 

 Akıllı Hafıza Alanı Yönetim SistemiBu patent sayesinde Apple, belleklere aktarılan verilerin aktarıldığı tarihlere göre belirli bir bölümde toplanabilmesini amaçlamış. Böylece benzer tarihlere sahip olan verilerin aktarımı daha hızlı olabilir.
 

 Görünmez QR Kod EtiketiPatentin içeriği, telefonların birbirlerinin üzerinde algılayabileceği ancak insan gözü ile görülemeyen özel QR kodları üretmek üzerine.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0