Apple Kendine Özel Bir Film Stüdyosu Satın Alabilir!

0
0
0
0
0
Apple'ın, Netflix gibi isimlerin sektördeki başarını görmesinin üzerine kendine bir stüdyo almayı ve bu sektörde de bulunmayı düşündüğü açıklandı.
Netflix, Amerika ve Avrupa'da belirli ülkelere hizmet veren medya sağlacısı bir şirkettir. Bu şirket, büyümesinin ardından bazı yapımcı stüdyolar ve ekiplerle anlaştı ve sadece kendi platformu üzerinden yayınlanmasını istediği dizilerin çekimlerini gerçekleştirdi. Bugün milyonlarca izleyicisi bulunan ve 2. sezonu heyecanla beklenen "Daredevil" serisi de, Netflix'in kendi adına yaptırdığı dizilere örnek olarak verilebilir.

Apple Netflix'in bu sektördeki başarısını görmüş ve her sektöre giriş yapan firmanın aklına "neden bunda da bulunmayalım?" sorusu gelmiş. Ünlü haber sitesi Variety tarafından açıklanana göre Apple, bu senenin sonuna kadar, orijinal içerik üretebilecek ve önceden belirli başarıları bulunan bir stüdyo satın almak istiyor.Bu satın alınan stüdyoda görev alacak olan geliştirici ekip, Apple'ın İnternet Yazılımı ve Servisleri kurulunun üst başkanı Eddy Cue altında çalışacak. Belirtilene göre bu olay, Apple'ın bu sektörde gerçekleştirdiği ilk yatırım hareketi değil. Geçtığimiz senelerde de Apple'ın "Top Gear" adlı programın sunucuları olan Jeremmy Clarkson, James May ve Richard Hammond'a sadece Kuzey Amerika'da bulunan izleyiciler için özel bir program yapmaları teklifiyle gittiği biliniyor.

Şimdilik haber Variety'nin söyleminden oluşuyor, yani yanlış çıkma payı olmasa da Apple tarafından yapılmış bir açıklama yok. Apple'ın bu sektörde yatırımda bulunmak istediğini basına nasıl açıklayacağı merak konusu fakat yapılacak herhangi bir açıklamanın, Apple'ın planına göre sene sonundan önce gerçekleşeceği kesin. Benim tahminime göre Apple, olası bir anlaşmada kendine Netflix'e benzer bir sistem kurmakla kalmaz, seneye Apple TV'lerin bu sisteme sahip olanlarını satışa çıkartır.

Kaynak: Variety 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0