• Anasayfa
  • Sektörel
  • Apple Kullanıcıları iTunes'a Ve App Store'a Giriş Yapamıyor!!

Apple Kullanıcıları iTunes'a Ve App Store'a Giriş Yapamıyor!!

1
0
0
0
0
Apple Kullanıcıları iTunes'a Ve App Store'a Giriş Yapamıyor!!
Bazı kullanıcıların Twitter üzerinden bildirdiğine göre iTunes'a, iTunes Connect'e ve App Store'a giriş sağlanamıyor. Apple konu hakkında bilgilendirme yapmadı.
Twitter'da bulunan birçok Apple kullanıcısının söylediğine göre iTunes, iTunes Connect ve App Store uygulamaları çalışmıyor ve uygulamaların çalışmamasındaki nedenin, Apple tarafındaki bir sorun olduğu belirtiliyor. Çoğunlukla Amerika'da yaşayan Apple kullanıcıları tarafından bildirilen bu sorun, söylenene göre saatlerdir devam ediyor. Geliştiricilerin çalışmalarını yaptığı ve bilgi paylaşımda bulunduğu iTunes Connect'e erişilememesi sıradan kullanıcıları etkilemiyor fakat App Store ve iTunes için aynı durumdan söz etmek mümkün değil.

Sorunun yaşanmasının üzerinden tam 9 saat geçti (Türkiye saatiyle gece 3 civarlarında başladı) ve hala Apple tarafından yapılmış olan resmi bir açıklama yok. Sadece 1 gün önce Twitter'a katılmış olan Apple Support, tahmin ediyorum ki bu sorunun yaşanamasının ardından kullanıcılardan gelen şikayetlerle bir süre yoğunluk yaşamıştır. Apple Support'un cevapladığı tweet'lere bakarak iTunes'a erişemeyen kişilerin sayısının, App Store'a ve iTunes Connect'e oranla çok daha az olduğunu söyleyebiliriz.
 
 


Bu sorunun ortaya çıkmasıyla birlikte oldukça ironik bir olay da yaşandı (9to5Mac bile kınamış bu durumu). Twitter'a yeni katılan Apple Support, sözde sosyal medya üzerinden Apple kullanıcılarına yardım edecekti ve Twitter'a katılma amacı buydu. Ancak Apple Support, ona sorunlarını ileten Apple kullanıcılarına "lütfen destek merkeziyle iletişim kurun" tarzında şeyler söyledi. Tabii ki bu durum Apple Support'un ne kadar işe yaradığını kullanıcılara sorgulattı.
 


Şimdiye kadar Apple tarafından soruna dair bir açıklama yapılmadı ve sorun da çözülebilmiş değil.

Kaynak: 9to5Mac 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0