• Anasayfa
  • Sektörel
  • Apple, Nike İle Fitness Uygulamaları Konusunda Ortaklığa Gidiyor

Apple, Nike İle Fitness Uygulamaları Konusunda Ortaklığa Gidiyor

0
0
0
0
0
Nike CEO'su Mark Parker tarafından CNBC'ye yapılan röportajda Apple-Nike işbirliği konusunda da ciddi detaylar verildi.
Nike bildiğimiz gibi spor ürünleri sunan marka olarak dikkat çekiyor. Fakat son zamanlarda artan teknoloji merakı ile sadece tişört, şort vb kıyafetlerin yanı sıra giyilebilir cihazlar ve bu cihazlara özel yazılımlar geliştiriyor.

Nike+ uygulaması ile milyonlarca kullanıcıya sağlık ve spor konusunda yardımcı olan Nike, şimdi de CEO Mark Parker tarafından CNBC'ye yapılan açıklamalarla ileriye dönük detaylar verdi.İlk olarak Nike tarafından geliştirilen bir giyilebilir cihazlar için fitness donanımı olacak olan Fitbit’s IPO'dan bahseden Parker'ın bu röportajındaki en büyük detaylar ise geleceğe dönük Apple ortaklığıydı.

60 Milyon'dan fazla aktif Nike+ uygulaması kullanıcısı olduğuna değinen Parker, Apple Watch ile bunun daha da yukarılara çıkacağını düşündüğünü belirtmiş. Ayrıca bu giyilebilir cihaz ve akıllı saat olan Apple Watch ile daha gelişmiş ve daha verimli çalışmalar yapılacağı ve Apple kullanıcıları için daha iyi gelişmeler olacağını belirtiyor.

Yani buradan hareketle Nike/Apple yakınlaşması Apple Watch ile daha fazla artarak Apple Watch spor ve fitness konusunda Nike işbirliği ile diğer platformlardaki rakiplerine üstünlük sağlamaya çalışacak.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde Nike'ın akıllı spor bilekliği olan FuelBand mühendislerinden birkaçını işe almasıyla Apple'ın giyilebilir spor cihazları konusunda da çalışmalar yapabileceği ya da Apple Watch'un devam modellerinde daha fazla sportif özellikler kazanacağı düşüncesi ortaya çıkmıştı.

Bakalım Apple-Nike işbirliği bizlere ilerde ne gibi gelişmeler sunacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0