Jetblue, Apple Pay İle Ödeme Kabul Edecek

0
0
0
0
0
Jetblue havayolları şirketi Apple Pay ile ödeme dönemini başlatıyor. Şirket, uçak içerisinde yapılacak olan alışverişlerde NFC teknolojisinden faydalanacak.
Jetblue havayolları şirketi Apple Pay ile ödeme dönemini başlatıyor. Şirket, uçak içerisinde yapılacak olan alışverişlerde NFC teknolojisinden faydalanacak.

Apple Watch’lar aracılığıyla da ödeme kabul edecek olan şirket bu sistemi iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ta kullanmaya başlayacak. Apple Pay deneyimin genişlemesi için atılan bu adımda 3500 kabin memuruna iPad mini dağıtılmış ve memurlar bu konuda sıkı bir eğitimden geçirilmiş. NFC teknolojisi sayesinde kolayca ödeme yapabilen yolcular JetBlue mobil uygulaması aracılığıyla da uçak içinde alışveriş yapabiliyorlar. Kabin ekibine yatırım yaparak kişiselleştirilebilir bir deneyim sunmayı amaçlayan JetBlue, ABD iç hatlarda oldukça yaygın olarak kullanılıyor.  İlk olarak New York’tan Los Angeles ve San Francisco’ya gerçekleşecek olan uçuşlarda test edilecek olan uygulama Şubat ayı ortasında aktif edilecek. Apple, eğer testler başarılı olursa bu uygulamayı farklı rotalara da yaymayı planlıyor.  
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0