• Anasayfa
  • Sektörel
  • Apple, Resmi İnternet Sitesinde Windows'un Logosunu Ti'ye Aldı

Apple, Resmi İnternet Sitesinde Windows'un Logosunu Ti'ye Aldı

1
0
0
0
0
Apple, resmi internet sitesindeki Takvim Destek bölümünde Windows’un logosunu olduğundan farklı göstererek Microsoft’u ti’ye aldı.
Her iki şirketin bu zamana kadar yaptıklarını (yazılım donanım hiç fark etmez) saymaya kalksak ömrümüz yetmez. İnanılmaz prestijli, hayatımızı kolaylaştıracak teknolojiyi son tüketicilerle buluşturan ve dünyanın en zengin şirketleri arasında bulunan Apple (ki Apple bu alanda zirvede) ve Microsoft, birbirleriyle ciddi rakip olsalar bile son derece zekice hazırlanmış ve mizah gücü yüksek atışmalarda bulunabiliyorlar. (ben gerçekten böyle atışmaları görünce eğleniyorum, ama zekice olmak kaydıyla. diğer türlü olduğunda karizmalarını anında yerle bir olabiliyor) Yine yaşanan atışmalardan bir tanesinde bu sefer baş aktör Apple. 

Resmi sayfasında (Takvim Destek) takvim ayarlarının  iOS, OS X, iCloud.com ve Microsoft Windows’ta nasıl yapılacağını gösteren Apple, sırasıyla standart logoları kullanmış fakat sıra Windows’a gelince durum biraz değişmiş. Windows’un normal logosu yerine basit bir pencere resmi koyan Apple, bizi inceden güldürdü. (kendileriyle o kadar çok ‘elma’ esprisi yapıldı ki bir atak yapmak istediler sanırım) 

Resmi bir logonun değiştirilerek bu şekilde gösterilmesi aslında biraz ağır olmuş gibi ama Microsoft’tan da ‘bu ney kardeşim, değiştirin şunu sıkmayın canımızı’ gibi bir kınama da gelmemiş. Bakalım logo bu şekilde kalmaya cevap verecek mi. (aslında yanlardan tutturulmuş perde resmi de koysalar daha bomba olurmuş)
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0