• Anasayfa
  • Sektörel
  • Apple, Samsung’la Olan ‘İşlemci Üretimi’ Anlaşmasını Bozuyor!

Apple, Samsung’la Olan ‘İşlemci Üretimi’ Anlaşmasını Bozuyor!

0
0
0
0
0
A9 ve önceki A serisi işlemcilerin üretiminde Samsung’la iş birliği yapan Apple, artık yalnızca TSMC ile çalışacak.
Mobil platformdaki en büyük rakibi Apple’ın A9 ve önceki A serisi işlemcilerinin üretimini TSMC ile birlikte gerçekleştiren Samsung, Apple’ın yaptırımı sonrası üretim anlaşmasının dışında kalacak. 

Samsung, A9 işlemcilerinin %70 gibi oldukça yüksek oranda üretimini sağlıyordu. (geri kalan %30 TSMC’ye ait) Kaba taslak bir hesapla 100 milyon iPhone 6s ve 6s Plus’ın 70 milyonun işlemcisi, Samsung tarafından üretilmişti. Şimdi bu üretimin tamamı TSMC tarafından gerçekleştirilecek.

Gelen söylentilere göre Apple’ın böyle bir karar almasının sebebi, TSMC’nin ürettiği işlemcilere oranla Samsung’un ürettiği işlemcilerin daha fazla pil tüketiyor olması. TSMC’nin ürettiği işlemciler, 10 nanometre üretim aşamasından geçiyor ve işlemcinin daha az enerji tüketmesini sağlıyor.Acaba gerçekten ‘son kullanıcı’ odaklı alınan bir karar mı, yoksa bu durum bahane edilerek Samsung’un farklı sebeplerle arka plana itilmesi mi isteniyor emin değilim. iPhone 7’nin tanıtılacağı Eylül tarihine kadar söylenti olarak kalmaya devam edecek olan bu haberin kesin olup olmadığıyla ilgili resmi açıklamayı beklemek, alınacak en sağlıklı karar olacaktır.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0