Eski Bir Apple Store Çalışanının İtirafları: Apple Store'da Çalışmanın En Kötü Yanı Ne?

1
0
0
0
0
Dünya çapında tüm teknoloji severlerin uğrak noktası olan Apple Store'lar ikonik görünüşleriyle herkesin ilgisini çekiyor. Peki ama Apple Store çalışanları için mağazalar gerçekten o kadar büyüleyici ve kusursuz mu?
Hem konumları, hem de görünüşleriyle herkesin ilgisini çeken ve dünyanın dört bir yanına dağılmış Apple Store’lar her daim teknoloji severlerin uğrak noktaları arasında. Peki ama dışarıdan bir teknoloji üssü gibi görünen bu mağazaların bir parçası olmak nasıl bir duygu, nasıl bir deneyim? 

 En Büyük Problem Ne?

Bu sorulara cevap arayan Business Insider sitesi 2011 ve 2015 yılları arasında Birleşik Krallık’taki bir Apple Store çalışanı ile röportaj gerçekleştirmiş. Uzun söyleşinin en dikkat çekici bölümü ise mağazaların en sorunlu, en kötü yanlarına yönelik. İsmi açıklanmayan çalışanın verdiği bilgilere göre, Apple mağazalarında yönetimsel sorunlardan ya da işleyişten daha büyük bir problem var: Müşteriler!

 Dışarıdan Eğlenceli Ama...

Çalışana göre, Apple’da çalışıyor olmanın en kötü yanı müşterilerin bitmek tükenmek bilmeyen istekleri ve kimi zaman tacize varan şikayetleri. Dışarıdan ne kadar heyecan verici ve eğlenceli görünse de, müşterilerin özellikle sorun yaşayan müşterilerin tutumları işi oldukça zor kılıyor. 

 Apple Store'da Çalışmak Çok Zor!

Bu konuda örnekler veren Apple çalışanı, bir gün üçüncü parti çalışmayan biri ürünle ilgili gelen bir müşterinin kendisini dinlemeden, neden ürünün çalışmadığını bile anlamadan kendisine “tembel … …” şeklinde küfür ettiğini ve o gün kendisinin bu işten kovulması ve cehenneme gitmesi gerektiğini düşündüğünü belirtiyor. Bunun bir istisna olmadığını belirten çalışan müşterilerin şikayetleri ile uğraşmanın iş gününde büyük bir zaman aldığını ve Apple Store’da çalışmanın oldukça zorlu bir iş olduğunu vurguluyor.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0