• Anasayfa
  • Sektörel
  • Apple Store'da Şüpheli Paketten Bulaşan Salgın Hastalık Paniği

Apple Store'da Şüpheli Paketten Bulaşan Salgın Hastalık Paniği

1
0
0
0
0
Ülkemizde bir dönem şarbon alarmına geçmiştik. Özellikle bilinmeyen zarf ve mektuplarla patlak veren hastalık, uzun süre gündemimizi meşgul etmişti. İşte bu olaya benzer bir durum, geçtiğimiz günlerde Kaliforniya'daki Apple Store'un başına geldi.
Apple'ın Monterey/Kaliforniya'da bulunan 'Apple Store'u şu sıralar salgın hastalık problemiyle uğraşmakta.

Geçtiğimiz günlerde Kaliforniya'daki Apple Store'a gönderilen bilinmeyen bir paket gönderildi. Paketi teslim alan çalışanlardan biri, kısa bir süre sonra rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Bu olaydan sonra alarma geçen şirket, Monterey'deki mağazasını tahliye ederek karantina aldı.

CBS'te yer verilen habere göre, şüpheli paketi inceleyen yangın ve hazmat(tehlikeli madde) yetkilileri, bilinmeyen paketin muhtemelen taşıma esnasında dış kısmına bulaşan bir maddeden ötürü bu duruma sebep olduğunu açıkladılar.

       

Monterey İtfaiye Şefi Gaudenz Panholzer'ın konuyla ilgili yaptığı açıklama şu şekilde; ''Del Monte Shopping Center'da bulunan mağaza çalışanları öğlen saatlerinde polisi arayarak, bilinmeyen bir paketi teslim alan arkadaşlarının şiddetli baş dönmesi ve mide bulantısı şikayeti olduğunu bildirdiler. Bu ihbarın artından Apple mağazası da dahil olmak üzere yemek satışı yapan üç mağaza tahliye edilerek karantinaya alındı''.

       

Yetkililer konuyla ilgili daha sonradan yaptıkları açıklamada ise, çalışanı rahatsızlandıran maddenin, genellikle dezenfektan olarak kullanılan organik peroksit olabileceğini ve dış teslimata girmeden önce bir FedEx dağıtım merkezinde pakete bulaştığını açıkladılar. Ayrıca hastaneye kaldırılan Apple Store çalışanlarının sayısının dört olduğu da bildirildi ancak durumları hakkında henüz bir bilgi verilmedi.Olay ile ilgili bazı soru işaretleri hala cevaplanmış değil.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0