Apple TV'nin Fiyatı Belli Oldu!

0
0
0
0
0
Apple'ın yeni çıkacak Apple TV cihazının fiyatı belli oldu.
Bildiğiniz gibi Apple teknoloji pazarlarında söz hakkı bulunan sayılı şirketlerden birisi. Apple, kuruluş tarihinden bu yana sahip olduğu en yüksel şirket değerine sahip ve bunun başlıca nedeni milyonlarca kişi tarafından kullanılan ve her yıl yenisi çıkartılan iPhone serisi. iPhone, Apple'a oldukça çok kar sağlasa da Apple şansını başka sektörlerde de denemekten çekinmiyor.

Apple, ilk Apple TV'yi piyasaya 2007 tarihinde sundu. Bu ürünü 2. seri, 3. seri ve 3 Rev A serisi takip etti. Bunlardan son çıkanı yani 3 Rev A serisi, Ocak 2013 tarihinde piyasaya sürülmüştü. Anlayacağınız gibi üzerinden oldukça zaman geçti. Apple bu ürününün yenilenmesi gerektiğine karar verdi ve bu Ekim ayında cihazın 4. serisinin çıkartılacağı açıklandı.Peki hareket sensörü bulunan kumanda, yeni işlemci ve birkaç sistem güncellemesi eklenen Apple TV'nin fiyatı ne olacak? Herhangi bir fiyat açıklamasında bulunmayan Apple, bu konuda sessizliğini bozdu. 4. nesil Apple TV'ler 150-200$ arasında bir fiyat üzerinden satılacak. 

Geçtiğimiz Ocak ayında 3 Rev A serisinde indirim yapan ve fiyatı 70$'a düşüren Apple, bu cihazı şu an kendi internet sitesi üzerinden 250 TL'ye satıyor. Yani bu yaklaşık olarak orijinal fiyatından 3.5 kat fazla. Aynı hesapla 4. seri Apple TV'nin fiyatını hesaplayacak olursak 525-700 TL arasında bir fiyata denk geliyor. 

Bu fiyat hesaplaması tabii ki sadece tahmin fakat eğer bu tahminimiz doğruysa 4. nesil Apple TV'nin oldukça pahalı olduğu söylenebilir.

Kaynak: Arstechina 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0