Apple ve Google Ortak Olacak mı?

0
0
0
0
0
Apple ve Google Ortak Olacak mı?
Böyle bir ortaklık hem pazar hem de teknolojik gelişmeler için ürkütücü bile olabilir aslında. Peki mümkün mü? Apple'ın kurucu ortaklarından Steve Wozniak cevaplıyor.
Apple’ın kurucu ortaklarından Steve Wozniak, Google’a adeta gayri resmi bir ortaklık çağrısında bulundu. Birisi IOS, bir diğeri Android işletim sistemi ile akıllı telefon, tablet ve teknoloji dünyasının Amerikalı iki devi olan bu şirketlerin birlikteliği her şeyi değiştirebilir.

BBC ile yaptığı bir röportajda Steve Wozniak; “gelecekte Google ve Apple’ın ortak olmasını istiyorum” diyerek böyle bir dileği olduğunu dile getirdi.

Her iki firmanın da hem güçlü, hem de zayıf yönleri olduğunu dile getiren Wozniak, Apple’ın IOS sisteminin iPad ve iPhone’larının sevildiğini; ne var ki Maps ve Siri gibi uygulamalarının ise hayli eleştiri topladığını söyledi. Google’ın ise bu gibi uygulamalarda daha açık (aynı zamanda virüs tehlikesi yüksek olan) ve kullanışlı olduğunu söyleyen Wozniak verdiği örnekte de Siri’nin bazı komutları anlamadığını, mesela "Joe’nun Yeri"ne (Joe's) gitmek istediğinde Siri’nin yol tarifi veremediğini belirtti.

 "3 - 4 Yıl İçinde Mümkün Olabilir"


Wozniak ayrıca; Samsung gibi telefonlarda da çok güzel özellikler gördüğünü; hatta kimi zaman keşke bizde de bu özellik olsa dediğini söyledi.

3 – 4 yıl içinde giyilebilir teknolojilerin de artarak günlük kullanımın bir parçası oalcağını söyleyen Wozniak, akıllı saat ya da gözlük gibi konularda Google ile ortak hareket edebileceklerini söylüyor.

Böyle dev bir birleşme bizce ortaya kusursuz cihazlar çıkartır. Sizce?
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0