Apple ve Samsung Uzlaşabilecek mi?

0
0
0
0
0
Apple ve Samsung Uzlaşabilecek mi?
Uzun süredir aralarındaki patent davalarını çözemeyen ve aralarındaki her türlü ilişkinin çıkmaza girdiği iki teknoloji devi bir kez daha mahkemede karşılaşacak. Bu kez bir arabulucu eşliğinde ...
İki teknoloji devi Apple ve Samsung'un CEO'ları, uzun süredir devam eden patent davaları için bu konuda tecrübeli bir arabulucu eşliğinde bir kez daha mahkemeye çıkacak.

İki şirketin yöneticileri pazartesi günü bir araya gelerek uzlaşma yollarını konuştu. Çarşamba günü teknoloji devlerinin avukatları yaptıkları açıklamalarda yapılan görüşmelerin Federal bir yargıcın kararına cevaben Mart ayında başlayacak bir başka patent kısıtlama davasından önce gerçekleştiğini belirtti.

Arabulucu eşliğindeki uzlaşma görüşmesi 19 Şubat tarihinde kimliği gizli tutulan; ancak büyük şirketlerin davaları konusunda tecrübeli bir arabulucu eşliğinde gerçekleşecek ve görüşmelerde iki şirketin CEO'ları dışında 3 ya da dört de hakim bulunacak. Görüşmeler sırasında da konseye kimse giremeyecek.

Kasım ayında gerçekleşmiş olan ve Samsung'a patent sınırlaması getiren davanın yargıcı Lucy Koh, tarafların yöneticilerinin birbirleriyle görüşerek uzlaşmaya varmalarını istedi. Karar konuşmasına, "bana gülmek zorunda değilsiniz; ama ben uzlaşmadan bahsettiğimde kendi konseyim bile bana güldü" diyerek başlayan Yargıç Lucy Koh, iki şirketi uzlamşa görüşmesi kararıyla biraz daha ılımlı hale getirmiş gibi görünüyor.

İki teknoloji devi arasındaki daha önceki görüşmeler sonuçsuz kalmış, 2012 yılında mahkeme kararıyla aynı masaya oturan Tim Cook ve Kwon Oh Hyun'un görüşmeleri şirketler arasındaki açmazları çözememişti.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0