Apple ve Spotify Arasındaki Gerginlik Büyüyor!

0
0
0
0
0
App Store'da Spotify'ın yayınladığı güncelleme reddedilince Spotify, Apple'ın kendi Apple Music servisine Spotify kullanıcılarını yönlendirmek için böyle bir şey yaptığını söylemişti. Olayla ilgili Apple'dan yanıt geldi.
Hatırlayacak olursanız dün yayınladığımız haberde Spotify'ın iOS platformu için App Store'a gönderdiği güncellemenin App Store yetkilileri tarafından reddedildiğini ve bunun sebebinin Apple Music ve Spotify rekabeti olabileceğini sizlerle paylaşmıştık. Spotify'ın dünkü açıklamasıyla başlayan olay iyice kızıştı. Bu kez olayda karşı tarafı suçlayan Apple oldu ve Spotify'ın konuyla ilgili verdiği tepkinin gereksiz olduğunu belirtti.

Aslında bir süredir gizliden gizliye Apple Music ile Spotify arasındaki rekabet Apple Music yayına başladığından beri devam ediyordu ancak düne kadar taraflar birbirleri hakkında bir açıklama yapmamıştı. Spotify'ın iOS kullanıcıları için yayınladığı önemli hataları gideren güncelleme Apple tarafından reddedilince taraflar arasındaki gerginlik büyüdü.

 Apple: Durumun Apple Music Rekabetiyle Alakası Yok!

Dün Spotify tarafından ortaya atılan iddiaya göre Apple kasti olarak Spotify'ın iOS için yayınladığı hata giderme güncellemesini reddetmişti. Ancak Apple yetkilileri bugün yaptığı açıklamada Apple Store'un 2009 yılından beri yayında olduğunu belirterek tüm uygulamalara eşit şekillerde aynı kurallar çerçevesinde davranıldığını, bu durumun Spotify'a özgü olmadığını açıkladı. Ayrıca sadece Spotify'ın değil, Amazon Music, Play Music, Deezer ve Tidal gibi birçok müzik servisinin App Store'da yayınlandığını da hatırlattı. (Aklınca yapsak onlara da yaparız demeye getirmiş)

Tabii zaten Apple'ın böyle bir açıklamanın arkasına sığınması bekleniyordu. Durum ne olacak bilmiyoruz ama görünüşe göre bu açıklamayla birlikte Spotify tarafındaki öfke artmıştır. Anlaşılan taraflar kampanyalarla sürdürdükleri rekabetini artık birbirlerine çamur atmaya taşıyacak.

Sizce Apple ve Spotify arasındaki bu olayda haklı olan şirket hangisi? Konuyla ilgili görüşlerinizi bekliyoruz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0