Apple Watch’a Uygulama Tasarlayan İlk Türk: Gökşan Özman

0
0
0
0
0
Hollywood’daki birçok filmin afiş projelerini hazırlayan Gökşan Özman, Apple Watch için hazırladığı özel bir uygulamayla WatchOS Apple Store’a giren ilk Türk şirketi olmayı başardı.
Antalya’da 2003 yılından beri grafik tasarımla uğraşan, ayrıca Manhattan’da kurduğu bir şirketle Hollywood filmlerinin afişlerini tasarlayan Gökşan Özman, aslında ’Nuh’, ’Yerçekimi’, ’Yanlış Kapı’, ’Vahşet Tanrısı’, ’Yarının Sınırında’, ’Para Avcısı’, ’Taşıyıcı’, ’40 Gün ve 40 Gece’ gibi filmlerin projelerinde yer almış ünlü bir isim. Bunların dışında Özman, Apple Watch için tasarladığı uygulamayla Apple Store’a giren ilk Türk şirketi olma başarısını gösterdi.

İş alanını grafik tasarımla sınırlı tutmayan Özman, akıllı telefon uygulamaları, Apple Watch’a destek sağlayan ve reklamcılık sektöründeki teknolojik altyapılarla ilgili hizmetler vermeye başlamış. İşleri büyütmesinin ardından vizesi turistten ‘business’a geçen Özman, bu sayede daha fazla şirkete ulaşma imkanına erişmiş. New York’taki ofislerinin yazılım anlamında tüm ihtiyaçlarını karşıladığını söyleyen Özman, ABD’li şirketlere ait olan akıllı telefon uygulamaları ve EOS Android pazarındaki içerik geliştirmelerinin dizayn ve uygulama süreçlerini komple yönettiklerini belirtti.Apple Watch’la ilgili geliştirdikleri uygulamadan bahseden Gökşan Özman, "Dünyada akıllı saat uygulamalarını neredeyse ilk uygulayan firmalardan biriyiz. Türkiye’de ise tek giriş yapan firmayız. Şu an Apple Watch’ın ikinci ürünü, yayına girmek üzere olan Apple Store onayında. Uygulama süreci tamamlandı, içerik okeylendi. Kendi şirketimiz üzerine geliştirdiğimiz reklam ağırlıklı bir uygulama. Akıllı saatin teknik özelliklerini içersinde barındıran bir uygulama. Bu noktada bütün bu sistemlerle ve beklenen fikirlerle entegre edilebilecek geniş bir pazar, yazılım dünyası. Özellikle WatchOS 2 ile birlikte olanaklar daha da genişledi. O da artık akıllı telefon kadar akıllı bir pazar ve daha özel bir içeriğe sahip" dedi. paykasa

ABD’deki standart tasarımlardan daha farklı bir işleyişlerinin olduğunu söyleyen Özman, bir neyi yurt dışına yazılım ihraç ettiklerini söyledi. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0