Apple Yeni Bir Klavye Patenti Aldı

0
0
0
0
0
Apple, yeni aldığı patentle birlikte ‘’füzyon klavye’’ akımını başlatmaya hazırlanıyor.
Doğan güneşle birlikte Apple cephesinden iPhone’larla ilgili haber duymaya alıştık ancak bilindiği gibi şirket başka alanlarda da kendini kanıtlamak istiyor. Geçtiğimiz ay teknoloji dünyasına tanıttığı MacBook’ta bulunan ultra sığ klavye tuşları hakkında olumlu geri dönüşler alan şirket, bu geri dönüşleri kulak arkası yapmayarak klavyeyi daha da geliştirmek istiyor. 

Apple’ın bu konuda gayet ciddi olduğunu ise yeni aldığı patentten gayet kolay anlayabiliyoruz. Alınan patentle birlikte şirket, isminin ‘’füzyon klavye’’ olmasına karar vermiş. Klavyenin özellikleri ise gerçekten dikkat çekici. Mekanik tuşların yer aldığı klavyenin tüm tuşlarında dokunma sensörü yer alıyor ve bu teknoloji, klavyeye çoklu dokunma ve hareketle kontrol desteği eklemiş oluyor.  

Füzyon klavyeye eklenen özellik bunlarla da sınırlı değil. Normal temasların algılanmasını sağlayan boşluklar, trackpad olmadan yapılabilen kaydırma ve sürükleme hareketleri, hareket girişlerini ayrı olarak belirleme gibi özellikler klavyenin diğer yapabildikleri arasında yer alıyor. Apple, klavyenin daha da geliştirilebileceğini açıklasa da şimdilik bilgiler bunlarla sınırlı. İlerleyen zamanlarda klavyenin nasıl bir hal alacağını hep beraber takip edip göreceğiz.    
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0