Apple, Yeni iPad Konusunda da Samsung İle Çalışabilir

0
0
0
0
0
Apple, iPhone'dan sonra yeni iPad için de Samsung ile bir ortaklığın eşiğinde. 
Apple hala her yılın çeyreğinde milyonlarca iPad satmasına rağmen, kullanıcılar ellerinde bulunan iPad'leri bir üst modelle değiştirmek için yeterli sebep bulamıyor. Yani karşımıza çıkan yeni iPad'ler, eskilerini çok da geride bırakacak şekilde ve özelliklerde sunulmuyor. Apple da bu durumun farkında.

Bu sebeple yeni gelecek olan iPad Pro, Apple'ın bu konudaki ön yargıyı kırması adına oldukça önemli bir. Yani iPad Pro'da beklenen özellikler, bir önceki modele göre büyük farklılıklar gösterecek. Zaten iOS 9 etkinliğinde karşımıza çıkan mutli tasking özelliği ve boyut olarak daha büyük bir iPad sunulacak olması, şimdiden pek çok yeni alıcının ilgisini çekmiş durumda. Bugün gelen haberler doğrultusunda ise Apple'ın, yeni iPad Pro'nun ekran panelleri için Samsung ve Sharp ile tedarik konusunda görüşmelerde bulunduğu bilgisi sızdırılmış durumda. Yeni iPad'de beklenen ekran boyutu ise bu paneller doğrultusunda 12.9 inç olacak ki bu bilgiyi sizlere daha önce ürünün pek çok özelliği ile birlikte bu haberimizde sunmuştuk. Apple'ın bu ekranlar için Samsung ve Sharp'ın kapısını çalması ise büyük ses getirmiş durumda. Hatırlayacaksınız bu haberimizde de size iki şirketin yeni iPhone konusunda birlikte çalışacağını söylemiştik.

Samsung'un bu tarz ekran panelleri konusunda yaptığı testler sonucu büyük bir başarıya ulaşıldığı biliniyor. Yani Samsung'un malları şu an Apple için en ideali. Sharp ise zaten hali hazırda Apple'ın çoğu kez ortaklık yaptığı bir firma. Eğer bu iki firmadan biri ile beklenen anlaşma sağlanmazsa, Apple'ın gideceği üçüncü isim ise LG olacak.Apple'ın yeni iPhone'un ardından yeni iPad için de Samsung ile olası bir ortaklık içine girmesi, iki devin arasındaki buzları gitgide eritmesi adına önemli bir adım olarak görülmekte. İlerleyen günlerde bu konuda nasıl bir gelişme olacak, bekleyip göreceğiz.

Bu arada yeni iPad Pro'nun Apple'ın Ekim ayında düzenleyeceği etkinlik ile resmi olarak tanıtılması bekleniyor.

Kaynak: technobuffalo
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0