Apple, Yeni iPhone'un En Çok Satan Telefon Olmasını Bekliyor

1
0
0
0
0
Apple, Yeni iPhone'un En Çok Satan Telefon Olmasını Bekliyor
Şimdiye dek ürettikleri cihazlar arasında en çok satan Apple ürünleri olmayı başaran iPhone 6 ve 6 Plus’ın ardından Apple, bu yıl çıkacak olan modelin daha fazla satacağını öngörerek gövde siparişi sayısını artırdı.
Wall Street Journal’da çıkan bir habere göre geçtiğimiz yıl 70 ile 80 milyon adet arasında iPhone 6 ve iPhone 6 Plus gövdesi sipariş eden firma, bu yılki model için Asya’daki tedarikçilerinden 85 ile 90 milyon adet arasında gövde üretmelerini istemiş.

Yeni cihazların (6S olması beklenen yeni cihazların) sonbahar aylarında piyasada olması bekleniyor ve tasarım olarak Apple’ın tüm “S” modellerinde olduğu gibi çok büyük bir değişiklik yapması beklenmiyor olsa da dördüncü bir renk seçeneği sunabileceği söylentiler arasında (S modellerde tasarımı değiştirecek büyük hamleler yapmıyorlar ki önceki yılın cihazı popülerliğini yitirmesin. Düşünceli adamlar) Ayrıca bir başka söylenti de Apple’ın yeni ürünlerinin tamamında Force Touch özelliğini kullanacağı yönünde ki bu sayede ekran sizin dokunma şiddetinize göre tepki verebilir. (bence saatteki tema rengi değiştirmeyi falan yapması lazım artık Apple’ın telefonlarda da, azcık kişisel olsun cihaz)

Firmanın tüm ürünlerinden daha fazla ekonomik değere sahip olan iPhone’un ekran boyutunu 4 inçten 4.7 ve 5.5 inçe çıkartması Apple’ın popülerliğini Asya pazarına, özellikle de Çin’e artırarak taşıdı ve Apple’ın akıllı telefon pazarındaki en büyük hamlesi oldu.Yine Wall Street Journal’ın haberine göre Apple, üçüncü bir tedarikçi olarak Wistron ile anlaşabilir ve ihtiyaçlarını daha hızlı şekilde karşılayabileceği söyleniyor. (bu söylentilere cevap vermemiş Apple)
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0