Arnold Schwarzenegger: Küresel Isınma Bilim-Kurgu Değil

1
0
0
0
0
Arnold Schwarzenegger: Küresel Isınma Bilim-Kurgu Değil
İnsanlar küresel ısınma sorunu ile ilgili konuşan politikacıları çoğu zaman dinlemez; hatta küresel ısınma ile ilgili bilim adamlarını da dinlemez; bu bilim adamları 2029’dan gelmiş cyborglar olsa bile. Peki ya uyarı 2029’dan gelen cyborg bir politikacıdan gelse?
İklim Değişikliğine Karşı Bilinç Zirvesi’nde bir konuşma yapan Arnold (aka. Terminator), “birçok bilim-kurgu filmde rol aldım; ama size bir şey söylemem gerekirse iklim değişikliğinin bilim-kurgu değil. İklim değişikliği gerçek dünyamızdaki bir savaş ve bizi şu anda etkiliyor.” diyerek bir konuşma gerçekleştirmiş.

Schwarenegger konu ile ilgili herhangi bir tartışmaya - kendi partisinden bile olsa - yer olmadığını düşünüyor ve konuşmasına ekliyor; “ben bilime inanıyorum. Tartışma ve ikilik zamanı bitti ve şimdi harekete geçme zamanı. Bu tüm filmlerde gördüğümüz kurgulardan daha büyük bir gerçek ve bu, bizim zamanımızın mücadelesi. Bu gezegeni ilk halinden daha iyi koşullarda bırakmak bizim sorumluluğumuzda; aksi halde gelecek nesilleri yüz üstü bırakmış oluruz.”
 

Schwarzenegger ayrıca yarattığımız karbon salınımı nedeniyle atmosfere saldığımız 40 milyar ton gazın milyonlarca prematüre ölüme neden olduğunu; ayrıca hava olaylarının da her geçen gün daha şiddetli bir hal aldığını vurguluyor.

Arnold’un bu sözleri bilinçlenme ve daha ihtiyatlı davranmamız konusunda bir değişiklik yaratacak mı? İnsanlar gerçekten ilk önce beyaz perdeden tanıdıkları ve gişe rekortmeni filmlerin yıldızı olan bir siyasetçiyi dinleyecekler mi? Muhtemelen evet; ama iş işten geçtikten sonra. (destekleyin yeşil enerjiyi, geri dönüşüme katkıda bulunun, suyu gereksiz kullanmayın ne bileyim; elinizden gelen bi’ şeyler varsa yapın)
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0