• Anasayfa
  • Sektörel
  • ASELSAN, 63 Ülkenin Güvenliğine Adını Yazdırmayı Başardı

ASELSAN, 63 Ülkenin Güvenliğine Adını Yazdırmayı Başardı

2
0
0
0
0
2015 yılındaki satışlarının %20’sini yurt dışına yapan ASELSAN, ihracat yaptığı ülke sayısını da 63’e çıkardı.
Açılımı Askeri Elektronik Sanayi olan ASELSAN, 1975 yılında TSK içerisinde haberleşme cihazlarının karşılanması amacıyla kurulmuştu. Teknoloji geliştikçe günümüze uygun elektronik cihazlar ve sistemler geliştiren kurumun genel müdürlüğü Ankara, Macunköy’de bulunuyor. 

Sunduğu güvenilir çözümleri yurt dışına yaptığı ihracatlarla değerli kılmaya devam eden ASELSAN, geçtiğimiz yıl ihracat yaptığı ülkeler arasında Bahreyn, Şili ve Vietnam’ı ekleyerek ülke sayısını 63’e çıkardı. Ülkemizin teknolojideki dışa bağımlılığını azaltmayı hedefleyen ASELSAN, küresel anlamda marka bilinirliğini arttırmak için özellikle 2015 yılında yoğun bir çalışma temposu içerisindeydi.2015 yılında, bir önceki yıla oranla satışlarını %10 arttırarak 2 milyar 535 milyon TL’den 2 milyar 780 milyon TL’ye yükseltti. Bu satışların %52’si TSK’ya, %28’i özel kuruluşlarla birlikte diğer kurumsal müşterilere yapıldı. Satışların geriye kalan %20’si ise ihracat olarak gerçekleştirildi. 

ASELSAN gibi milli şirketlerimizden olan APİLSAN da çok önemli bir işe imza atmış, TSK'nın ihtiyaçlarını karşılayacak ölçüde uzun süre dayanabilen bataryalar geliştirdiğini duyurmuştu.
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0