• Anasayfa
  • Sektörel
  • ASPİLSAN, TSK’nın İhtiyaç Duyduğu Uzun Ömürlü Batarya Üretti

ASPİLSAN, TSK’nın İhtiyaç Duyduğu Uzun Ömürlü Batarya Üretti

0
0
0
0
0
Askeri Pil Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (ASPİLSAN) Genel Müdürü Ferhat Özsoy, TSK’nın ihtiyaç duyduğu uzun süre dayanabilen batarya ürettiklerini söyledi.
Merkezi Kayseri’de bulunan ve ülkemizin yerli sermayesiyle kurulmuş anonim şirketlerinden olan ASPİLSAN, TSK’nın ihtiyacını büyük ölçüde karşılayacak, uzun süre dayanabilen bataryalar ürettiğini duyurdu. ASPİLSAN’ın Genel Müdürü Ferhat Özsoy, şirketin kurulduğu günden bu yana birçok farklı bataryalar ürettiğini, bunların yanı sıra pil blokları ve uçak aküleri üzerinde de gün geçtikçe uzmanlaştığını söyledi. 

Son teknolojilerle donatılmış elektronik cihazlar için dahi batarya üretebilecek potansiyele ulaştıklarını belirten Özsoy, şunları söyledi: "Özellikle taşınabilir güç kaynakları üzerinde odaklandık. Askeri birliklerin ve sivillerin ihtiyaç duyabileceği, yanında taşıyabileceği ya da evinde kullanabileceği enerji sistemlerini tasarlıyoruz. Özellikle Türk Silahlı Kuvvetlerinin acil ihtiyacı olduğuna inandığımız uzun ömürlü, uzun süre dayanabilen bataryaları tasarladık. Bunları da yakın zamanda teslim edeceğiz. Dolayısıyla çok batarya taşıma veya sık şarj ihtiyacını, bunu şimdilik telefonlarımız için söyleyemiyoruz ama özellikle telsizlerimiz için inşallah önlemiş olacağız."Özsoy, açıklamasında ‘Bunu şimdilik telefonlar için söyleyemiyoruz’ demiş ama ben inanıyorum ki yakında telefonlar için de benzer sağlıklı çözümler getireceklerdir. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0