Asus, HTC'yi Satın mı Alacak?

0
0
0
0
0
Asus, HTC'yi Satın mı Alacak?
Gelen son haberlere göre Asus'un HTC'yi satın alma ihtimalinin olduğu belirtiliyor. Son zamanlarda şirketin değerinin inanılmaz bir şekilde düşmesi, satın alma işleminin gerçekleşme ihtimalini de güçlendiriyor.
Son yıllardaki şirket değeri giderek düşen HTC, One M9 adlı modelinden de pek fazla ilgi görmedi ve %50 oranında değer kaybetti. Şirket içerisinde bu durumla ilgili birçok toplantı yapılıyor olsa da sorunların temeli yaklaşık 4 yıl öncesine dayanıyor.

4 yıl önce 33 milyar dolarlık bir değere sahip olan şirketin şimdiki değeri ise yalnızca 2 milyar dolar. Bu süre içerisinde adı birçok şirketle anılan HTC’yle ilgili ilk kez resmi bir ağızdan açıklama geldi. Asus’un yönetim kurulu başkanı, HTC’nin satın alınabilme ihtimaliyle ilgili olarak bazı söylemlerde bulundu.

HTC için bir satış teklifinde bulunup bulunmama konusunda bir karar vermediklerini belirten Asus’un yönetim kurulu başkanı Johnny Shih, başkan yardımcısı David Chang ile şirket içerisinde satın almayla ilgili toplantılar yaptıklarını fakat bir karar almadıklarını söyledi. 

Şirket satın almak yerine doğal yollarla büyümek isteyen Asus, aslında tam olarak satın alma işlemi yapabilecekleri bir durum içerisinde. Şirketin önemli isminden gelen bu açıklamalar, blöf niteliği de taşıyor olabilir. HTC gibi dünyaca ünlü bir şirketi 4 yıl önceki değerine göre inanılmaz düşük bir fiyata satın alma şansına sahipken bunu kaçırmak istemeyeceklerdir. Ayrıca işin içerisine milliyetçi duygular girerek, şirketin satılacaksa da yabancı bir şirkete satılmama durumu da ortaya çıkabilir.

Yakın bir zaman içerisinde konuyla ilgili her iki şirketten de net bir açıklama gelmesi bekleniyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0