Ateş Edildiğinde Baskı Yapan Game Boy Kamerası

0
0
0
0
0
Ateş Edildiğinde Baskı Yapan Game Boy Kamerası
Eğer elinizde Game Boy kamerası ve bu kamerayla birlikte kullanabileceğiniz bir yazıcınız olsaydı ne yapardınız? Dmitry Morozov, bu iki parçayı birleştirerek bir çeşit silah yapmış. 
Eğer elinizde Game Boy kamerası ve bu kamerayla birlikte kullanabileceğiniz bir yazıcınız olsaydı ne yapardınız? Dmitry Morozov, bu iki parçayı birleştirerek bir çeşit silah yapmış. Tabi ki bu silahin kimseye zararı yok. Kamerayı namlunun ucuna yerleştiren Dmitry, tetiği çekerek kameranın anı yakalamasını sağlıyor. Çekilen fotoğraf ise yazıcı sayesinde kağıda dökülüyor. Bir çeşit basçek fotoğraf makinesi (Fotoğrafı çektikten sonra direk basan fotoğraf makinesi ) görevi gören bu alet, oldukça havalı duruyor. Game Boy ses efektleriyle de bir başka atmosfer yaratıyor.

Baskılar tabi ki kaliteli değil. Düşük çözünürlüklü bir Polaroid kamerayla hemen hemen aynı çözünürlükte. Bu aletin güvenlik çalışanları tarafından kullanılabileceği düşünülüyor. Oldukça hızlı işleyen sistem üzerinde çalışan Dmitry aleti, suçluların anlık fotoğrafını çekebilecek hale getirmeyi düşünüyor. Ne kadar kullanışlı olacağı tartışılır ama tasarım ve malzeme açısından fark yarattığı görünen bir gerçek.

 

Kaynak : Engadget
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0