• Anasayfa
  • Sektörel
  • ​Babasının Kredi Kartı ile FIFA'ya Binlerce Dolar Harcayan Çocuk

​Babasının Kredi Kartı ile FIFA'ya Binlerce Dolar Harcayan Çocuk

2
2
1
0
0
Neredeyse bir araba parasını FIFA'ya yatıran ''aşırı zeki'' çocuk.
Aslında haberin başlığını ''babasının kredi kartı ile FIFA'ya binlerce dolar harcayan çocuğun hazin sonu'' şeklinde yazmayı da düşünmüştüm zira cidden çocuğun içinde bulunduğu, daha doğrusu ailesini içine soktuğu durum gerçekten de hazin.

Kanada, Ottawa'da bulunan bir aile, 17 yaşındaki oğullarının FIFA sevdası yüzünden son derece kabarık bir fatura ödemek zorunda. Ailenin babası Lance Perkins, oğluna acil durumlarda kullanması için kredi kartını vermiş. 17 yaşındaki süper zeki arkadaşımız ise bu kredi kartı ile Xbox üzerinden oynadığı FIFA 16'da birkaç satın alma işlemi gerçekleştirmiş.Tabii durumu böyle anlatınca çok daha ciddi bir şey yokmuş gibi geliyor, fakat ay sonunda kredi kartı faturası ile karşılaşan Perkins, sanıyoruz küçük çaplı bir kalp krizi geçirmiştir. Oğluna verdiği kredi kartının ekstresini inceleyen baba, ödemesi gereken tutarın tam 7,625 dolar (23 bin lira civarı bir para yapıyor) olduğunu görünce şok olmuş (millet bu paraya ikinci ligde topçu alıyor).

Bu durumun ardından oğlunun da büyük bir şok yaşadığını söyleyen Perkins, ''yaptığı ödemenin tek seferlik olduğunu düşünüyormuş, her işlemde ya da oyuna her girişinde para ödemesi gerektiğini bilmiyormuş'' ifadelerini kullanmış (artık nasıl bir satın alma işlemi yaptıysa çocuk).
 

Bu durumun ardından hemen kredi kartını aldığı banka ile iletişime geçen Perkins, banka tarafından çocuğun dolandırıcılık yaptığı şeklinde bir suçlama olmadığı takdirde bir şey yapamayacakları cevabını almış. Ardından ''belki işi Xbox cephesi çözer'' diye Microsoft ile iletişime geçmiş, fakat oradan da umutsuz dönmüş.

Xbox cihazlarında bu tarz durumların önlenmesi için ''aile izni'' özelliği olduğunu hatırlatan Microsoft cephesi, bu durumun bir nevi ailenin sorumsuzlu olarak değerlendirmekte. Perkins ailesi hala Microsoft'a bir şekilde dertlerini anlatıp işi çözmek istiyorlar ancak her türlü o fatura ödenecek gibi duruyor.

Kaynak: CBC 
2
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
2
1
0
0