• Anasayfa
  • Sektörel
  • ​Bakanlıktan GSM Operatörlerine ''Çekim Kalitenizi İyileştirin'' Uyarısı

​Bakanlıktan GSM Operatörlerine ''Çekim Kalitenizi İyileştirin'' Uyarısı

0
0
0
0
0
4,5G arifesi öncesi GSM operatörlerine yönelik bazı denetlemeler yapan ve sonuçlardan memnun kalmayan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, operatörlerin yöneticilerini uyardı.
Tüm telefon kullanıcıları olarak sanıyorum birleştiğimiz nadir noktalardan birisi Türkiye'deki GSM operatörlerinin hiçbirinin verimli olarak çekim hizmeti sunamamasıdır. Firma ismi vermeyeceğim ama hepsi de çıkıp reklamlarda Doğu'daki köylerden birinde, denizin ortasında, sağda solda ''full çekiyoruz'' diye şov yapmayı biliyor fakat birkaç kez numara taşımız ve farklı operatörleri kullanmış biri olarak hepsinin bu konuda ciddi zaafları olduğunu söyleyebilirim.

Tabii bu konudan şikayetçi olan tek kullanıcı ben değilim. Çoğu kullanıcı bu durumdan muzdarip ve bir şekilde rahatsızlıklarını dile getiriyorlar (özellikle sosyal medya bu konuda iyi bir platform oluyor).İşte bu konuyla alakalı olarak şikayetlerin artmasının ardından Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı da harekete geçmiş. 4,5G gibi önemli bir adımı atmanın arifesinde tüm denetimlerini arttıran Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, yollarda gezerek denetleme yapmakta fakat bu denetleme bakanlığı pek memnun etmemiş.

GSM operatörleri yöneticileri ile İstanbul'da bir araya gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım konuyla ilgili yöneticileri uyararak reklamlarda rekabet amacıyla sunulan şeylerle gerçekte olanların bir olmadığı konusunda uyarıda bulundu. Bakanlığı yaptığı ölçümlede ana yollarda hala telefonun çekmediği yerlerin bulunduğunu söyleyen Yıldırım, gerekli düzenlemelerin bir an önce yapılmasını da istemiş.Tabii GSM operatörleri bu uyarının ardından nasıl bir tutum sergiler orası muamma ama önlerinde 4,5G gibi oldukça ciddi bir sınav bulunmakta.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0