Barcelona ve Oppo’dan 3 Yıllık Anlaşma!

0
0
0
0
0
İspanya’nın dünyaca ünlü takımı olan Barcelona’yla Çin’in yükselen teknoloji değerlerinden olan Oppo arasında 3 yıllık bir sponsor anlaşması yapıldı.
Bu sene İspanya’da şampiyonluk sevinci yaşayan ve Juventus’la Şampiyonlar Ligi’nde final maçına çıkacak olan Barcelona, Çin’in son yıllarda teknoloji alanında büyük ilerleyen üretici şirketlerinden Oppo’yla 3 yıllık bir sponsor anlaşmasına imza attı. 

Barcelona’yla anlaşma yapılmasının, şirketleri için küresel pazarlama anlamında oldukça önemli bir hamle olduğunu söyleyen Oppo’nun CEO’su Tony Chen, Barcelona için “Onlar futbol sanatını temsil ediyor” dedi. Oppo şu anda Çin, Avustralya, Meksika, Güneydoğu Asya, Güney Asya, Orta Doğu ve Afrika gibi bölgeler dahil toplamda 20 ülkede akıllı telefon satışı gerçekleştiriyor. Şirket bu anlaşmayla küresel bir genişlemeyi hedefliyor.

Barcelona’nın CEO’su Ignacio Mestre ise “Oppo, zarif ürün tasarımı ve son teknolojiden faydalanılan kamera özellikleriyle akıllı telefonda dünya lideri olma hedefini benimseyen bir şirket. Oppo’yu ailemiz içerisinde ağırlamaktan oldukça mutluyuz” dedi.Oppo’nun geçtiğimiz ay duyurulan Oppo R7 ve Oppo R7 Plus adında iki üst düzey akıllı telefonu bulunuyor. Bu iki modelde de VOOC hızlı şarj teknolojisi bulunuyor ve R7 Plus’ta ayrıca parmak izi tarayıcı bulunuyor. Hızlı şarj teknolojisi sayesinde %0 olan telefonunuzun şarjı, 30 dakika içerisinde %75 oranında doluluğa ulaşıyor.

Oppo, bu 3 yıllık anlaşmayla belki de yapabileceği en iyi küresel pazarlama stratejisinin ilk adımını atmış oldu. Şimdilik 20 farklı ülkede satış gerçekleştiren şirket, bu anlaşma sonrasında akıllı telefon satışı gerçekleştirdiği ülke sayısını çok daha fazla arttıracaktır.

Kaynak: PhoneArena
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0