Obama, Yıllar Sonra Akıllı Telefona Geçiş Yaptı!!

0
0
0
0
0
Obama, Yıllar Sonra Akıllı Telefona Geçiş Yaptı!!
Jimmy Fallon'a katılan Başkan Obama, akıllı telefona geçiş yaptığını fakat akıllı telefonunun aslında pek de 'akıllı' olmadığını anlattı.
Dünyanın en büyük ve en gelişmiş ülkelerinden birisine başkanlık yapan Barack Obama, bulunduğu konum nedeniyle her an üst düzey koruma önlemi ile yaşamak zorunda. Bu nedenle birçok korumayla gezen, bilmediği yemeklerden uzak duran Başkan Obama, çoğumuzun güvenli sandığı akıllı telefonları kullanamıyor. Akıllı telefonlar yerine hala eski bir BlackBerry kullanan Başkan Obama, katıldığı talk show'da (Jimmy Fallon'un showuna katılmış) nasıl yeni bir akıllı telefon aldığını ve akıllı telefonunun neden bir 'akıllı telefon olmadığını' anlattı.
 

Senelerce BlackBerry kullandığını söyleyen Barack Obama, bir gün korumalarının ona "Artık akıllı telefon kullanabilirsiniz sayın başkan" söylediğini ve yeni bir telefon verdiğini söylüyor. Anlattığına göre yeni telefonu için çok heyecanlanmış olan başkan, korumalarının "Güvenlik nedeniyle telefonunuz fotoğraf çekmiyor, müzik dinleyemiyorsunuz ve mesaj atamıyorsunuz" sözüyle yıkılmış. Bundan ötürü yeni telefonunu direkt olarak 'çalışmıyor' sözüyle tanımlayan Barack Obama, bir akıllı telefon kullanıcısı olarak güvenliğimi bir kez daha sorgulattı diyebilirim.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0