• Anasayfa
  • Sektörel
  • BBC Zihin Kontrolü ile Çalışan Televizyon Kumandası Geliştirdi

BBC Zihin Kontrolü ile Çalışan Televizyon Kumandası Geliştirdi

0
0
0
0
0
British Broadcasting Corporation ya da daha iyi bildiğimiz adı ile BBC, daha çok engellilere hitap eden beyin dalgalarıyla çalışan uzaktan kumanda geliştirdi.
Dünyaca ünlü İngiliz televizyon kanalı BBC, kafa üstü kulaklığa benzer, zihin kontrolü ile çalışan bir televizyon kumandası geliştirdi. Geliştirilen kulaklık benzeri ürün sayesinde kullanıcılar beyin dalgalarını yönlendirerek kanal değiştirebilecekler.

This Place adında bir teknoloji firması ile ortak çalışan BBC, ürünü BBC'nin iPlayer platformu için uygun hale getirmiş. Bu sayede iPlayer kullanıcıları bu ürün satışa çıktığı anda alıp hemen cihazlarında kullanabilirler.Şuanlık deneme sürümünde olan cihazı ilk deneyenler arasında 10 tane BBC çalışanı var. Onların dediklerine göre ilk etapta kullanamayı pek beceremesenizde sonradan kullanması çok daha kolay oluyormuş. Hatta aralarında kendilerini "Jedi" gibi hisedenler bile olmuş. 

Bir yere odaklanma ve gevşeme durumunda çalışan ürün hakkında Cyrus Saihan, bu teknolojinin fiziksel engelli bir çok kişiye çok yardımı olacağını söylüyor. Aslında çok iyi düşünülmüş bir icat olsa da bizce geliştirilmeye çok ihticayı var. Misal bir kızgınlık, adrenalin ve heyecan gibi hallerde TV kanalı birden değişebilir. Bunun da kullanıcıları mutlu edeceğiniz sanmıyorum. ( Mesela takımınız tam gol atarken birden kanal değiştirirseniz mesela babanız sizi gömebilir)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0